Piękne włosy w siedmiu krokach

Włosy powinny być atutem każdej kobiety - aby były piękne, błyszczące i zdrowe powinnyśmy o nie prawidłowo dbać. Oto kilka moich skutecznych i sprawdzonych sposobów na to, by osiągnąć taki efekt.

1. Dieta
Pierwszym krokiem do tego, aby wzmocnić włosy od środka, jest dostarczanie im odpowiednich składników. Jem dużo : mięsa, warzyw strączkowych, warzyw zielonych, tłuszczów nienasyconych oraz nasion: słonecznika i dyni, a także orzechy. To korzystnie wpływa nie tylko na stan moich włosów, ale także na skórę. Dodatkowo łykam codziennie witaminowo-mineralne suplementy diety, które poprawiają ich kondycję i stymulują wzrost.

To Cię może zainteresować: Pielęgnacja włosów - porady na lato

2. Codzienna pielęgnacja
Ja kieruję się zasadą, aby szampon dopasowywać do potrzeb skóry głowy, a odżywkę - do rodzaju włosów. Dzięki temu codzienna pielęgnacja jest skuteczniejsza. Wybieram szampon, w którego składzie nie ma silikonów i przeważają naturalne składniki. Skóra naszej głowy się nie przesuszy, a włosy nadmiernie nie obciążą.

3. Naturalne płukanki i maski samodzielnie przyrządzone w domu
Stosuję je co drugie mycie.

  • Maseczki:
    na wilgotne (nieumyte jeszcze) włosy nakładam maseczkę przyrządzoną z 1 żółtka, łyżki miodu oraz łyżki śmietany. Trzymam ok. pół godziny, zmywam ciepłą wodą i następnie myję włosy.
    Drugą maseczką, którą często stosuję jest żelatyna (1 łyżka) rozpuszczona w ciepłej wodzie. Postępuję podobnie jak z pierwszą.
  • Płukanki:
    Sok z cytryny + woda lub ocet jabłkowy + woda w takich samych propoporcjach - doskonale zamykają łuski dzięki swojemu kwasowemu pH: włosy są miękkie i błyszczące.
    Piwo - płuczemy nim włosy po umyciu. Wzmacnia włosy.


4. Olejowanie
Raz na tydzień nacieram skalp i włosy podgrzanymi wcześniej olejami. Ja stosuję mieszanki olejów: sesa, migdałowego, kokosowego, ale użycie jednego z nich także przyniesie pożądany efekt. Oleje nakładam na włosy dzień przed ich umyciem i trzymam całą noc. Następnego dnia myję włosy tak jak zawsze. Dzięki olejowaniu włosy zachowują swoją wilgotność na dłużej i są bardziej odżywione, co widać już po pierwszym zastosowaniu.

Przeczytaj: Zabiegi pielęgnacyjne włosów

5. Farbowanie
Osobiście unikam chemicznych farb i skłaniam się ku pielęgnacji naturalnej. Henna jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem, ponieważ pochodzi z naturalnych składników i nie niszczy włosów - wręcz przeciwnie, dodatkowo je odżywia.

6. Fryzura
Miałam już wiele fryzur i wiem, że aby włosy wyglądały zdrowo i ładnie, niezbędny jest także dobór odpowiedniej fryzury. To zadanie należy powierzyć kompetentnemu fryzjerowi. Oprócz tego konieczne jest podcinanie końcówek co miesiąc lub dwa, ponieważ ulegają one przesuszeniu i zniszczeniom mechanicznym poczas codziennej stylizacji. Podcięte końcówki wyglądają zdrowo, a fryzura zyskuje "świeży" kształt.

Polecamy: Ziołowe płukanki do włosów

7. Stylizacja
Nie wyobrażam sobie niewysuszenia włosów po myciu, chociaż wiem, że niektóre dziewczyny tak robią. Niestety moje włosy wymagają stylizacji na gorąco, aby odpowiednio się układały. Dlatego aby zapenić im ochronę od gorącego powietrza suszarki czy płytek prostownicy, zawsze używam produktów do stylizacji na gorąco.

To tylko niektóre z moich sposobów na piękne włosy, którymi chciałam się podzielić. Z pewnością są wypróbowane i w 100% skuteczne, polecam!

Ada

Porady nadesłała uczestniczka naszego konkursu "Sposób na piękne włosy".

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Zdjęcia: indulgy.com, jalibaba.com

Zobacz także