Parawany nawannowe

Parawany nawannowe - zdjęcie 1

Artur Banasiak, Manager ds. Kabin i Brodzików, Sanitec Koło

Wanna czy kabina prysznicowa? To pytanie przy urządzaniu łazienki stawia sobie wiele osób. Dzięki nowym parawanom nawannowym możemy cieszyć się szybkim i orzeźwiającym prysznicem lub również długą i relaksującą kąpielą.

Najczęstszym problemem pojawiającym się przy urządzaniu łazienki jest wybór między wanną a prysznicem. Mając dużą przestrzeń do zagospodarowania możemy zdecydować się na obie możliwości. Co jednak, gdy pomieszczenie jest małe, a głosy podzielone? Wanna pozwala na wygodną, relaksującą kąpiel oraz stworzenie klimatu błogiego odprężenia. Świetnie nadaje się do kąpieli we dwójkę lub z dzieckiem. Jest łatwa w czyszczeniu. Potrzebujemy jednak na nią dużo przestrzeni, a na przygotowanie kąpieli musimy poświecić trochę czasu. Bywa to kłopotliwe, zwłaszcza gdy się spieszymy. Może więc lepiej wybrać prysznic, który pozwoli szybko się odświeżyć, np. rano przed pracą? Kabina zajmuje również znacznie mniej miejsca. Ale co zrobić, gdy zatęsknimy za przyjemnym wylegiwaniem się w ciepłej wodzie z „pianką”? Na co się zdecydować? Wybór w rzeczywistości jest bardzo prosty. Z parawanem nawannowym możemy w każdej chwili skorzystać z prysznica.

Parawany nawannowe - zdjęcie 2Parawany nawannowe - zdjęcie 3

Parawany nawannowe mogą być montowane na niemal każdej wannie prostokątnej. Dzięki specjalnej konstrukcji mogą być one składane na ścianę poza wanną, jaki i przy wannie. Ponadto, zastosowany w zawiasach system pozycjonowania poszczególnych elementów szklanych sprawia, że korzystanie z parawanów jest niezwykle łatwe i komfortowe

Możliwość otwierania parawanów zarówno do wewnątrz wanny, jak i na zewnątrz pozwala na łatwe ich czyszczenie. Warto zaopatrzyć się w parawan wykonany z szkła, pokrytego powłoką odporną na zabrudzenia. Wówczas łatwo będzie utrzymać go w czystości. Zabudowa parawanu powinna być wyposażona w zestaw profili montowanych na ścianie i brzegu wanny, a także w uszczelki. Takie rozwiązanie zapewni całkowitą szczelność i gwarancję niezawodnego użytkowania.

Oceń artykuł
4,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Sanitec Koło

Polecamy Ci również

Zobacz także