Panele prysznicowe

Panele prysznicowe

Panele prysznicowe mają wiele atutów. Dzięki nim możliwe jest korzystanie
z hydromasażu w małych łazienkach, a których nie ma miejsca na wygodną wannę
z hydromasażem, są proste w montażu i mają estetyczny wygląd.

Panel prysznicowy

Panele prysznicowe - cóż to takiego

Panele prysznicowe to urządzenia przeznaczone do hydromasażu w kabinach prysznicowych. Są najprostszym rozwiązaniem, które z powodzeniem daje się zastosować w większości kabin. Montuje się je zamiast tradycyjnych wężów ze słuchawką. Dzięki nim użytkownicy mają możliwość nie tylko umycia się, ale także zażycia relaksującego, a czasem nawet kojącego ból, masażu wodą w zaciszu własnej łazienki.
Ze względu na swoją nieustannie wzrastającą popularność, producenci ścigają się w coraz to bardziej funkcjonalnych i atrakcyjnych rozwiązaniach. Dlatego mamy do wyboru panele prysznicowe z podstawowym wyposażeniem oraz wiele różnych wariantów wzbogaconych o dodatkowe funkcje. Im panel bardziej rozbudowany, tym kąpiel z masażem odbywa się w bardziej komfortowych warunkach.

Panel prysznicowy z deszczownicąPanel prysznicowy do hydromasażu

Budowa i wyposażenie paneli

Panele prysznicowe mają różną wielkość i różne funkcje. Podstawowy zestaw zawiera zazwyczaj płytę, dwa rodzaje natrysku (górny oraz natrysk ręczny),  dysze do hydromasażu, zawory do regulacji strumienia i temperatury wody. Wzbogacone panele mają większą liczbę dysz, często także baterię termostatyczną, półkę na przybory do kąpieli, siedzisko, oświetlenie, lustra, czujniki temperatury z elektronicznym wyświetlaczem, czasem również odtwarzacz muzyki i głośniki
czy system do aromaterapii.
Dostępne są panele prysznicowe z dwiema, trzema, czterema, sześcioma, ośmioma, a nawet kilkunastoma dyszami do hydromasażu. Mogą być one montowane na stałe lub mieć możliwość regulacji kierunku wypływającej wody. Bywają modele, gdzie dysze umieszczone są
w jednym rzędzie, a w innych zamocowane są symetrycznie wobec siebie.
Dysze mogą wyrzucać strumień wody z różnym nasileniem. W zależności od typu urządzenia, można je włączać i wyłączać osobno lub kilka jednocześnie. Niektóre mają możliwość blokady kierunku, która zabezpiecza przed zmianą kąta ustawienia w momencie zbyt gwałtownego wzrostu ciśnienia wody. Jak widać wybór jest ogromny, więc trzeba dobrze rozejrzeć się w ofercie, nim dobierzemy optymalne dla nas rozwiązanie.

Oceń artykuł
4,14 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Polecamy Ci również

Zobacz także