Pamiętajmy o wentylacji

Pamiętajmy o wentylacji

Wraz z nadejściem zimy, wielu z nas zdaje się zapominać o konieczności wietrzenia domów i szczelnie zamyka okna. Jest to o tyle groźne, że w źle wywietrzonych pomieszczeniach – na przykład w łazienkach - tworzą się dogodne warunki umożliwiające rozwój pleśni, grzybów, oraz bakterii i roztoczy, co może skutkować rozwojem alergii, wzrostem ryzyka zapadalności na choroby układu oddechowego i wieloma innymi chorobami.

Zamykamy szczelnie okna, by zachować ciepło, lecz w efekcie uszczelnienia wnętrza możemy bardzo szybko doprowadzić do pojawienia się pleśni i grzybów. Problem ten dotyczy przede wszystkim pomieszczeń, w których poziom wilgotności jest najwyższy, a zatem właśnie łazienek, ale także kuchni. W konsekwencji mieszkanie staje się niebezpieczne dla zwłaszcza dla osób delikatnego zdrowia, takich jak dzieci, osób starszych, chorych na astmę, osób cierpiących na alergie, itd.

brak odpowiedniej wentylacji może być przyczyną choróbwentylacja pomieszczeń zapewnia odpowiedni mikroklimat

inVENTer® – wentylacja z rekuperacją

Skuteczna wentylację pomieszczeń i utrzymanie optymalnej temperatury zapewnia system wentylacji z rekuperacją inVENTer®. System nie powoduje strat ciepła w chłodniejszych okresach roku, a w ciepłych – zapewnia pasywne chłodzenie.
Elementy systemu są montowane w ścianach zewnętrznych. Powietrze jest filtrowane, ogrzewane i wprowadzane do pomieszczeń za pomocą pary wentylatorów. Kolejne dwa wentylatory odprowadzają zużyte powietrze na zewnątrz. Wentylatory zmieniają kierunek pracy co 70 sekund, co zapewnia ich skuteczne działanie i wydajna wymianę powietrza.

system wentylacji inVENTer®inVENTer® – zasada działania

System pobiera powietrze zewnętrzne, które jest ogrzewane dzięki ceramicznemu akumulatorowi i wprowadzane do pomieszczeń. Z kolei zużyte powietrze zostaje odessane z pomieszczenia na zewnątrz, a ceramiczny akumulator ogrzewa się podczas jego przepływu. Wkład ceramiczny w ciągu 70 sekund oddaje ciepło i cykl zaczyna się od nowa.
Ważną zaletą systemu inVENTer® jest jego decentralizacja. Dzięki temu system można zainstalować w wybranych pomieszczeniach. System jest pozbawiony kanałów wentylacyjnych, co ułatwia jego montaż i eksploatację. W odróżnieniu od systemów centralnych, czyszczenie inVENTer® jest łatwe do wykonania i nie wymaga zatrudniania specjalistycznych firm.
Systemy wentylacji inVENTer® były wielokrotnie nagradzany za rozwiązania proekonomiczne, bezpieczne i efektywne. Firma GriffnerHaus AG pokazała inVENTer® podczas prezentacji swoich koncepcji rozwojowych i projekt ten został wyróżniony za „Ochronę klimatu w budownictwie mieszkaniowym”.

Źródło: agencja PR ARH

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Agencja PR ARH

Polecamy Ci również

Zobacz także