Pachnące pranie

Pachnące pranie

Lubimy, gdy nasze ubrania są świeże i pachnące, jednak niełatwo je utrzymać w takim stanie.

pralka automatycznaCzęsto świeżo wyprane ubrania nie mają tak przyjemnego zapachu, jak byśmy chcieli. Dają wrażenie, że nie zostały one dobrze wyprane. By wyeliminować ten problem, specjaliści opracowali innowacyjny program samoczyszczący Steril Tub, który zapewnia pełną higienę i idealnie czyste wnętrze pralki.

Bez bakterii i nieprzyjemnego zapachu
Chcąc chronić środowisko i nie niszczyć ubrań, często do ich prania stosujemy niską temperaturę oraz łagodne środki piorące, niezawierające fosforanów. Niestety, jednocześnie w ten sposób tworzymy idealne środowisko dla rozwoju bakterii, pozostających w bębnie pralki wraz z osadzającym się brudem oraz pozostałościami po środkach piorących. Sprawia to, że świeżo uprane i wysuszone ubrania przy pierwszym kontakcie z wilgocią zaczynają wydzielać nieprzyjemny zapach.

W walce z bakteriami i osadzającym się wewnątrz pralki brudem, pomoże nam program samoczyszczący Steril Tub zastosowany w najnowszych pralkach marki Gorenje. Wystarczy go uruchomić tylko raz w miesiącu, by problem nieprzyjemnego zapachu zniknął.

Jak to działa?
Steril Tub to półtoragodzinny program działający w temperaturze 80 lub 95ºC. Wystarczy, że wybierzemy z panelu sterowania program Bawełna 95ºC bez prania wstępnego lub Bawełna 80ºC i włączymy przycisk oznaczony symbolem programu samoczyszczącego, a funkcja Steril Tub uruchomi się automatycznie.

Przed uruchomieniem programu należy pamiętać o tym, by wnętrze pralki było puste. Gdybyśmy jednak o tym zapomnieli, urządzenie w pierwszej kolejności wypompuje pozostałości wody z wnętrza, po czym za pomocą kilku kontrolnych obrotów bębna sprawdzi, czy nie zostały w nim żadne ubrania. Jeśli okaże się, że wnętrze pralki nie jest puste Steril Tub natychmiast się wyłączy.

Następnie urządzenie pobierze wodę, podgrzewając ją do temperatury 85ºC. Przy dwukrotnie szybszych niż podczas zwykłego prania obrotach bębna, duża ilość gorącej wody dociera do najbardziej niedostępnych zakamarków we wnętrzu pralki. Urządzenie jeszcze przez 35 minut podgrzewa wodę, utrzymując temperaturę ponad 70ºC, dzięki czemu skutecznie niszczy bakterie znajdujące się w bębnie. Efekt jest jeszcze lepszy, jeśli przed uruchomieniem programu zostanie dodana niewielka ilość środka piorącego.

biała pralka automatycznaczarna pralka automatyczna

Białe i czarne
Najnowsze pralki zapewniają zawsze pachnące i świeże ubrania. Dzięki specjalnemu pokrętłu do sterowania, urządzenie obsługuje się prosto, a czytelnie rozmieszczone symbole pomagają sprawnie wybrać odpowiedni program. Nowe modele pralek są nie tylko są funkcjonalne, ale także mają ciekawe wzornictwo. Pralki z linii Simplicity występują w dwóch kolorach – czarnym i białym.
Dostępne są w kilku różnych rozmiarach i pojemnościach bębna.


Oceń artykuł
4,80 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Gorenje

Polecamy Ci również

Zobacz także