Olejki eteryczne na wakacje

0
Olejki eteryczne na wakacje

Po zimie i często kapryśnej wiośnie jesteśmy spragnieni kontaktu ze słońcem. Latem chcemy wygrzać się i naładować dużą dawką energii słonecznej, by starczyło jej na cały rok, a przynajmniej do następnego urlopu. Dlatego chętnie wyjeżdżamy do ciepłych krajów, gdzie pogoda jest gwarantowana.

Olejki eteryczne na poparzenia słoneczne

I tu niestety często przesadzamy z opalaniem. Na plaży przebywamy za długo i w nieodpowiednich porach. Niekiedy już po pierwszym dniu kąpieli słonecznych doświadczamy nieprzyjemnych poparzeń. Następnie, nie chcąc marnować długo wyczekiwanego odpoczynku, solidnie smarujemy ciało ochronnymi balsamami i owijając je szalem nie opuszczamy umieszczonego pod parasolem leżaka.olejek lawendowyŻałujemy wówczas, że nie zabezpieczyliśmy się przed promieniami słonecznymi, ale niestety jest już za późno.
Jeśli lubimy naturalne metody leczenia, kochamy cudowne zapachy olejków eterycznych nie zapominajmy o wyposażeniu letniej apteczki w olejki eteryczne, które dobrze poradzą sobie z oparzeniami.
Aby sporządzić oliwkę przeciwoparzeniową wystarczy zaopatrzyć się w olej roślinny. Oliwka taka zawierać będzie 8 kropli olejku lawendowego i 2 krople olejku geraniowego rozpuszczonych w 50 mililitrach oleju. Możemy również wkroplić na łyżkę stołową oleju roślinnego po 2 krople olejków: rumianku rzymskiego i mięty pieprzowej oraz 1 kroplę olejku lawendowego. Tak przygotowaną miksturą delikatnie smarujemy zmienione miejsca 2-3 razy dziennie.

olejek drzewa harbacianegoOlejek eteryczny na opryszczkę wargową

Jedną z najbardziej nielubianych przypadłości, która może nam dokuczać także latem jest opryszczka wargowa. Warto wówczas mieć przy sobie olejek drzewa herbacianego. Na wacik na patyczku nanosimy kroplę tego olejku i przykładamy punktowo na wyprysk.

Olejki eteryczne odstraszające komary i kleszcze

Wakacje nad jeziorem, pośród pięknych lasów mogą, zwłaszcza w ciepłe wieczory, zamienić się w prawdziwy koszmar. A wszystko za sprawą komarów i innych owadów. Aby skutecznie odstraszyć kleszcze i komary możemy przygotować oliwkę do smarowania odkrytych części ciała. Do 50 mililitrów oleju roślinnego z nasion winogron lub słodkich migdałów należy dodać po 5 kropli olejków: mięty pieprzowej i cytronelowego.olejek mięty pieprzowej

Do złagodzenia bólu po ukąszeniu owadów warto użyć oliwki złożonej z 50 mililitrów oleju roślinnego i 5 kropli olejków: lawendowego i pomarańczowego.

Olejki eteryczne nie tylko nam pomogą w różnych letnich dolegliwościach, ale również dostarczą niezapomnianych wrażeń zapachowych, które w połączeniu z piękną przyrodą i otaczającymi nas naturalnymi, roślinnymi woniami stworzą wspaniały koktajl dla naszych zmysłów. W sam raz na wakacyjny wypoczynek.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: drbeta.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także