Odpływy liniowe – estetyka i minimalizm w łazience

Odpływy liniowe – estetyka i minimalizm w łazience

Minimalizm i oszczędność formy to w ostatnich latach trend, który zyskuje coraz większą popularność nie tylko w branży wyposażenia wnętrz, ale i armatury łazienkowej.  W cenie są także rozwiązania pozwalające zwiększyć przestrzeń i ułatwiające zachowanie czystości w domu. Jednym z takich udogodnień są montowane w strefie prysznicowej odpływy liniowe marki Deante.*

Odpływy liniowe to kolejny krok w budowaniu subtelnej i nowoczesnej łazienki. Na rynku wyposażenia od dawna królują bezprofilowe kabiny prysznicowe, klienci coraz częściej wybierają podtynkowe baterie i ceramikę. Nadszedł czas, aby także podłoga łazienki została ujednolicona.

Minimalizm

Najbardziej widoczną cechą odpływów liniowych jest ich… niewidoczność. Zostały zaprojektowane tak, by ich powierzchnia była zrównana z płaszczyzną podłogi. Cała instalacja odpływowa jest ukryta pod płytkami, a kabinę prysznicową montuje się bezpośrednio na nich.
Odpływy liniowe Deante można dopasować do wystroju łazienki, wykorzystując jeden z trzech dostępnych modeli. Pierwszym z nich jest odpływ z gładkim rusztem: mechanizm produktu jest ukryty pod pełną maskownicą ze stali szlachetnej. To rozwiązanie – z eleganckim srebrnym wykończeniem – można uznać za idealne do wnętrz industrialnych, nowoczesnych. Świetnie będzie komponować się z jedno- lub dwubarwnymi łazienkami, do których dodatki tworzy przede wszystkim chromowana armatura.
Kolejnym modelem w ofercie jest odpływ z maskownicą ozdobioną subtelnym wzorem. Na całej jego długości zostały umieszczone wąskie, podłużne otwory. Taki produkt jest nieco bardziej wyszukany, dlatego sprawdzi się w łazienkach o prostym wykończeniu. Wykorzystana dekoracja będzie też współgrać z liniami fug czy krawędziami kabiny prysznicowej, tworząc spójną aranżację.

odpływ liniowy - maskownica ozdobiona wzorem

Na największą swobodę w projektowaniu łazienki pozwala trzeci wzór odpływu liniowego Deante. Jego maskownicę wykłada się bowiem płytkami. Dzięki temu podłoga pod prysznicem jest całkowicie jednolita. Otwory odpływowe dodatkowo potęgują ten efekt, stapiając się z fugami posadzki. Ruszt z wykorzystaniem pod płytki pasuje do każdego wystroju – we wnętrzach współczesnych wzmocnimy efekt minimalizmu; a w tych nawet najbardziej rustykalnych lub w stylu retro, nie zakłócimy projektu dodatkowym elementem.

odpływ liniowy z rusztem pod płytki

Ergonomia

Warto pamiętać, że odpływy liniowe to nie tylko wygląd, ale także wysoka funkcjonalność. Pierwszym atutem jest zdecydowanie łatwość zachowania strefy prysznicowej w czystości. Gładkie płaszczyzny i brak brodzika niwelują liczbę zakamarków, w których może gromadzić się brud, osad lub pleśń. Gwarantuje to nie tylko większą estetykę, ale przede wszystkim higienę. Odpływy Deante same w sobie są też łatwe w czyszczeniu, gdyż każdy jest wyposażony w specjalny haczyk do łatwego i bezproblemowego zdejmowania maskownicy.
Odpływ liniowy w łazience to również poprawa komfortu osób wymagających szczególnej opieki. Niezwykle ważne jest, aby w miejscach, gdzie mieszkają dzieci, osoby starsze lub z niepełnosprawnością ruchową, likwidować jak najwięcej barier architektonicznych, do których często należą brodziki. Brak granicy między strefą prysznica a pozostałą przestrzenią minimalizuje ryzyko potknięcia i upadku.

aranżacja łazienki - odpływ liniowy ze wzorem i baterie Anemon

Technika

Na uwagę zasługuje także techniczny aspekt odpływów liniowych. Produkty Deante poza rusztem, składają się z rynienki ze stali szlachetnej oraz syfonu brytyjskiej produkcji. 90.milimetrowy syfon z przepustowością 50 litrów na minutę gwarantuje wygodne użytkowanie bez ryzyka zalania łazienki wodą. Ponadto, wszystkie modele są dostępne w trzech rozmiarach: 70, 80 i 100 cm, co pozwala na ich wykorzystanie w każdej, nawet małej łazience.
Przed zakupem odpływu sprawdźmy jednak, czy grubość podłogi pozwala na jego montaż – czy pomieści syfon oraz podłączenie kanalizacyjne. Pamiętajmy, że samą instalację należy powierzyć fachowcowi z doświadczeniem, który zagwarantuje nam profesjonalną usługę, byśmy mogli długo cieszyć się idealnym prysznicem.

Dowiedz się więcej o odpływach liniowych - zobacz

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Deante

Polecamy Ci również

Zobacz także