Odpływy łazienkowe kreują wnętrza

Odpływy łazienkowe kreują wnętrza

Nowoczesne łazienki pozbawione są dziś barier, a w ich dowolnych aranżacjach odzwierciedla się styl życia użytkowników.

Nowy wymiar kreowania łazienki stanowią prysznice bez brodzików, które - oprócz walorów estetycznych - spełniają wysokie wymogi funkcjonalne w zakresie przepustowości oraz możliwości konserwacji odpływów. Wpusty i odwodnienia łazienkowe przestają być traktowane jako coś, co należy dyskretnie ukryć, a w zamian za to stają się elementem indywidualnego kreowania wnętrza.

Firma KESSEL od ponad 30 lat wprowadza innowacje w zakresie technik odwadniania. Produkty
z serii KesselDesign łącza w sobie charakterystyczny dla firmy i wynikający ze zdobytego doświadczenia techniczny know-how z elegancją i wysoką jakością wykonania. Tylko najwyższej jakości materiały, stal nierdzewna i tworzywo sztuczne o wysokiej odporności, skutecznie spełniają te wymagania. Jednocześnie wszystkie produkty z serii design cechuje zamierzona „oszczędność” formy. KesselDesign to rozwiązanie, w którym nowoczesna optyczna forma i elegancja współgra z techniką, co w połączeniu z szeroką gamą osprzętu umożliwia dostosowanie produktu do indywidualnych potrzeb i wymagań.

Wśród szerokiej oferty wpustów łazienkowych wybór najlepszego rozwiązania nie zawsze jest łatwy. Często na wybór ma wpływ detal techniczny, który sprosta danym potrzebom lub estetyczny mający zadowolić oko użytkownika łazienki. Wśród szerokiej gamy punktowych wpustów łazienkowych KESSEL można wyróżnić kratki ze stali nierdzewnej z przeróżnymi wzorami. Należą do nich kratki ze wzorem owalu, szczelinowym czy o wdzięcznych nazwach Slot, Sticks, Festival czy Cross. Hitem jest ,,niewidoczny wpust’’ z powierzchnią do wklejenia płytki. 

kratki ze stali nierdzewnej

odpływy

Optymalizując oczekiwania klienta w kratkach punktowych można zastosować sitko na zanieczyszczenia lub suchy syfon Multistop, zabezpieczający przed wydostawaniem się piany
i przykrych zapachów z kanalizacji.

Sitko na zanieczyszczenia Suchy syfon Multistop

Przy zabudowie wpustów punktowych ważne jest odpowiednie uszczelnienie. Jedną z możliwości
jest uszczelnienie za pomocą wykładziny podłogowej PVC lub linoleum - wpust musi być połączony
z wykładziną kołnierzem zaciskowym. Drugą możliwością uszczelnienia wpustu punktowego jest uszczelnienie za pomocą folii z kołnierzem do uszczelnień klejonych, które stosowane jest
w łazienkach i prysznicach wyłożonych płytkami ceramicznymi lub kamieniem naturalnym.
W przypadku uszczelnień klejonych (folie PVC, PIB, ECB) wymagana jest minimalna szerokość kołnierza 100 mm. Kołnierze do uszczelnień klejonych mogą być używane zarówno do uszczelnień przeciwwilgociowych poniżej, jak i powyżej warstw  izolacyjnych.

Uszczelnienie wpustów płynnymi masami uszczelniającymi, nadającymi się do smarowania i szpachlowania, stanowi pewną i oszczędną  alternatywę dla uszczelnień poniżej jastrychów.

Materiały te tworzą elastyczne uszczelnienie i są wodoszczelne oraz wypełniają rysy. Optymalne uszczelnienie w przypadku szczególnie trudnych miejsc przyłączeń z konstrukcjami odpływu uzyskuje się za pomocą nasadek Variofix do uszczelnienia płynnymi masami firmy Kessel.

Alternatywą dla wpustów punktowych umożliwiającą niekonwencjonalne kreowanie wyglądu prysznica jest zastosowanie odpływu liniowego LINEARIS. Do wcześniej dostępnych na rynku odpływów z listwą ze stali nierdzewnej dołączył odpływ LINEARIS Super60, przeznaczony do dużych deszczownic. Jego maksymalny odbiór wody przy 10 mm spadku to 72 l/min. Dodatkową zaletą tego produktu jest możliwość wklejenia płytki po całej długości odpływu. 

Istnieje możliwość elastycznego dopasowania głębokości zabudowy dzięki regulowanej wysokości. Ponadto LINEARIS Super60 idealnie nadaje się do łazienek wyłożonych kamieniem naturalnym.  

Odpływ Linearis Super60

Dostępne są również odpływy LINEARIS Super60 z pokrywą w dekorze wenge lub korzeń orzecha (rys. 6). Największą dowolność w kreowaniu wnętrz zapewniają jednak odpływy LINEARIS Super60 z serii Individual. W tym przypadku istnieje możliwość umieszczenia we wnętrzu podświetlanego odpływu prysznicowego interesujących elementów dekoracyjnych, np. kryształków Swarovskiego, suchych kwiatów czy innych harmonizujących z charakterem pomieszczenia dodatków. Możliwe jest także wygrawerowanie dowolnego napisu i grafiki. Dzięki temu nic już nie musi ograniczać fantazji i kreatywności. 

Odpływ Linearis Super60 z serii Individual

Ciekawym rozwiązaniem, które firma KESSEL wprowadziła na rynek w połowie 2010 roku, jest odpływ LINEARIS Compact, którego wysokość zabudowy wynosi zaledwie 80 mm. Dzięki temu odpływ ten idealnie nadaje się do remontów instalacji. Wyjmowana pokrywa oraz syfon zapewniają komfort czyszczenia i konserwacji odpływu. Dodatkowo na całej długości listwy można wkleić płytkę.

Odpływ Linearis Compact

Wielość produktów oferowanych przez firmę KESSEL pozwala więc znaleźć rozwiązanie do każdych warunków budowlanych i wymagań klienta.

Oceń artykuł
3,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: KESSEL

Polecamy Ci również

Zobacz także