Obudowa wanny

Obudowa wanny

Obudowa wanny sprawia, że wygląda ona bardziej elegancko i może stać się prawdziwą ozdobą łazienki.

Tradycyjnie jako obudowa wanny służy murowana ścianka lub konstrukcja z płyt gipsowo-kartonowych. Alternatywą dla tych rozwiązań są specjalne panele do obudowy wanien marki Koło. Jedną z ich zalet jest to, że są przeznaczone do samodzielnego montażu, nie trzeba więc zatrudniać nikogo do obudowania wanny. Montaż paneli jest łatwy i intuicyjny, a opiera się na systemie wkrętów i klipsów. Obudowa jest również łatwa do zdjęcia, na wypadek gdyby trzeba było dokonać jakiś napraw, czy prac instalacyjnych.

obudowa wannyzabudowana wanna

Panele służą do obudowy wanien różnych kształtów: narożnych, asymetrycznych i prostokątnych. Do wanien narożnych i asymetrycznych są przeznaczone panele dokładnie odwzorowujące ich kształt. Do wyboru są panele „lewe” i „prawe”, a ich kolor jest idealnie dobrany do koloru wanny. Do wanien prostokątnych można wybrać obudowę UNI białą lub w kolorze drewna wenge. Obudowy składają się z dwóch paneli – frontowego i bocznego. Dzięki temu łatwo jest obudować wannę zarówno ustawioną w narożniku, jak i przy ścianie, czy we wnęce. Panele są dostępne w różnych rozmiarach, co umożliwia obudowanie wanien różnych wielkości.

wanna obudowana panelamiobudowa wanny asymetrycznej

Obudowy są produkowane z polistyrenu lub odpornych na wilgoć płyt MDF, wykończonych PVC, dzięki czemu panele są trwałe, estetyczne i łatwe do utrzymania w czystości.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Koło

Polecamy Ci również

Zobacz także