Nowoczesny styl w łazience, czyli jaki?

0
Beton w nowoczesnej łazience
Inspirowana stylem nowoczesnym łazienka stanowi harmonijne połączenie jasnych barw z prostymi geometrycznymi wzorami wyposażenia.

Styl nowoczesny w łazience to jasna przestrzeń, biała ceramika, beton, szkło i metal. Minimalna ilość dodatków i dekoracji, szare ściany wzbogacone akcentami z naturalnego drewna.

Nowoczesna łazienka to idealnie dopasowanie jasnych barw z geometrycznymi wzorami wyposażenia. Biała ceramika świetnie się komponuje na szarych ścianach, które ostatnio są bardzo modne. Wszystko to wzbogacone mocno kolorowymi akcentami.

Dowiedz się: Jak zamontować kabinę prysznicową bez brodzika (i na brodziku)

Współcześnie nowoczesna łazienka to połączenie modernizmu ze stylem industrialnym i loftowym. Minimalne wyposażenie, niewidoczne dekoracje lub ich całkowity brak, a to wszystko otoczone betonowymi ścianami, podłogami, meblami i detalami. Do szarych i betonowych wnętrz świetnie się sprawdzą mocne kolorowe akcenty: antracyt, różne odcienie niebieskiego, fioletu. W celu ocieplenia naszego nowoczesnego pomieszczenia dodajmy drewno. Mogą to być elementy wykonane z drewna krajowego jak i egzotycznego.

Wyposażenie nowoczesnej łazienki

Wyposażenie nowoczesnej łazienki to prosta w swojej formie ceramika i minimalizm w meblach i dodatkach. Do takich wnętrz idealnie sprawdza się perfekcyjnie zaprojektowana umywalka, toaleta i pisuar. Te elementy nie powinny ograniczać łazienkowej przestrzeni. Świetnym rozwiązaniem będzie umywalka, która w niemal niezauważalny sposób łączy się z szafką, zlewając się w jedną całość. Takie rozwiązanie jest eleganckie i wręcz idealne do nowoczesnych wnętrz.

Dowiedz się więcej o: Odpływach liniowych i punktowych w łazience

Meble powinny być proste i funkcjonalne, takie które nadadzą wnętrzu przejrzystości i przestronności. Chcąc ocieplić nowoczesną łazienkę możemy pokusić się o meble, których fronty przypominają strukturę lnu. W takim wnętrzu oprócz wyglądu musimy zadbać także o nowoczesne rozwiązania np.:

  • automatyczne zamykanie szuflad,
  • oświetlenie LED,
  • możliwość włączania i gaszenia światła oraz regulacja stopnia natężenia oświetlenia za pomocą czujnika sensorycznego zapewniają optymalne oświetlenie.

Nowoczesna łazienka

Nowoczesna łazienka z kolorowymi, mocnymi akcentami.

Duravit
Minimalizm w łazience

Wnętrze ocieplą oraz wprowadzą atmosferę przytulności elementy wykonane z drewna, zarówno gatunków krajowych, jak i egzotycznych.

Duravit
Oświetlenie LED lusterek

Kultowym materiałem, bez którego nie mogłoby się obejść nowoczesne wnętrze zaprojektowane w duchu nowoczesności, jest beton.

Duravit
Stylowa łazienka

Nowoczesne wnętrze czerpie inspiracje z modernizmu, fascynacji stylem industrialnym czy też loftowym.

Duravit
Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Źródło: Duravit

Polecamy Ci również

Zobacz także