Nowoczesny prysznic

Nowoczesny prysznic

Na targach Swissbau 2012 w Bazylei (17-21 stycznia 2012) producent armatur firma Dornbracht prezentuje nowość: prysznic w pozycji leżącej, który rozszerza postępową technologię prysznicową Ambiance Tuning Technique o nowe zastosowanie.

nowoczesny prysznic

W Horizontal Shower po raz pierwszy można na leżąco rozkoszować się kąpielą pod prysznicem
z wykorzystaniem technologii Ambiance Tuning Technique. W ten sposób przyjemność kąpieli pod prysznicem została przeniesiona do pozycji leżącej, wychodząc naprzeciw tęsknocie za naturalnością, a przede wszystkim za kontaktem z wodą w warunkach naturalnych. Tym samym Dornbracht po raz kolejny wyznacza nowy trend w zakresie kąpieli pod prysznicem.


„Dzięki Horizontal Shower nadaliśmy kąpieli pod prysznicem zupełnie inny wymiar” – mówi dyrektor zarządzający Andreas Dornbracht. „Uzyskaliśmy efekt całkowitego odprężenia, jaki możliwy jest tylko w pozycji leżącej. Napięte mięśnie rozluźniają się, codzienny stres spływa wraz ze strumieniami wody, ciało i duch doświadczają odczuwalnego ożywienia”.

Prysznic horyzontalny wyposażony został w sześć dysz WaterBars, umieszczonych na dużej powierzchni prysznicowej powyżej miejsca do leżenia. Podobnie jak w przypadku innych zastosowań Ambiance Tuning Technique różne rodzaje strumieni wody – to znaczy o różnej temperaturze
i różnej ilości wody – tworzą wstępnie zaprogramowane choreografie o działaniu uspokajającym, pobudzającym lub relaksującym. Steruje się nimi za pomocą centralnego narzędzia obsługowego eTool zintegrowanego na wysokości głowy – tak aby umożliwić komfortową obsługę w pozycji leżącej. Kąpiel pod prysznicem można brać zarówno leżąc na brzuchu, jak i na plecach. Miejsce do leżenia jest podgrzewane. Prysznic jest przeznaczony zarówno do zastosowań prywatnych, jak
i salonów spa. Horizontal i Vertical Shower są architektoniczną realizacją nowego, świadomego stylu życia, który szuka sposobów, aby życie codzienne było spokojniejsze, a tym samym zdrowsze. Różnymi drogami dąży do tego, by uzyskać harmonię ciała, umysłu i duszy, aby z wewnętrznym spokojem łatwiej stawiać czoła chaosowi życia. W Horizontal Shower połączono modułowe komponenty Ambiance Tuning Technique z wylotami wody WaterBar. Dzięki temu różne sposoby wypływania wody tworzą trzy scenariusze.

prysznic horyzontalny

Scenariusz 1: Balancing

Masaż-głaskanie, wykonywany w pozycji leżącej na brzuchu. Masaż wodny za pomocą strumieni
o zmiennej temperaturze (33-38°C) przebiega równocześnie w przeciwnych kierunkach od ramion
i stóp w kierunku centralnej części tułowia. Zmienia się również ilość wody w strumieniach. Odczuwalny efekt to łagodne głaskanie wodą, które działa kojąco i przywraca równowagę.

Scenariusz 2:  Energizing

Wykonywany jest w tej samej pozycji (na brzuchu) i dzięki kaskadom spływającej wody działa pobudzająco. Podobnie jak poprzednio woda masuje ciało w zmiennych, także przeciwnych kierunkach, obejmując całe ciało od ramion po stopy. Po łagodnych strumieniach wody następuje intensywnie uderzający „deszcz”, który z kolei ponownie ustępuje miejsca delikatnym strumieniom wody — czemu towarzyszą ciągłe zmiany temperatury (33-38°C).

Scenariusz 3:  De-Stressing

Ten scenariusz wykonywany jest w pozycji leżącej na plecach. Strumienie wody spływają na ciało zawsze jednakowo od ramion w kierunku stóp. Dzięki zmieniającej się temperaturze i ilości wody powstaje odczuwalny efekt falowania i gładzenia, który powoduje łagodne odprężenie.

O technologii  Ambiance Tuning Technique

Ambiance Tuning Technique to nowy wymiar kąpieli pod prysznicem. Po raz pierwszy różne pod względem temperatury i ilości wody rodzaje strumieni można łączyć we wstępnie zaprogramowane choreografie, które wzbogacą indywidualne rytuały kąpieli. Trzy scenariusze Balancing, Energizing
i De-Stressing oddziałują na trzy sfery: ciało, umysł i duszę. W każdym ze scenariuszy dysze JustRain, WaterSheet i WaterBar pozwalają indywidualnie dopasować natężenie i charakter strumienia wody, tak że każdy użytkownik może sam wpływać na swój nastrój. W zakresie architektury systemu można dowolnie łączyć wyloty wody, co umożliwia indywidualne projektowanie
i konfigurację zastosowań prysznica. Ambiance Tuning Technique została opracowana w ramach koncepcji „Transforming Water” i po raz pierwszy zaprezentowano ją na targach SHK Essen 2010.

Firma regularnie zdobywa międzynarodowe nagrody w dziedzinie wzornictwa, a ponadto od 1996 roku wyróżnia się niesłabnącym zaangażowaniem w kulturę. Od 2006 roku ukazuje się publikacja „Dornbracht – the SPIRIT of WATER” w edycji łazienkowej i kuchennej, która daje wyraz kulturotwórczemu znaczeniu firmy i prezentuje spektrum produktów marki Dornbracht. Ta publikacja, zarazem czasopismo i katalog, dokumentuje połączenie inspiracji, dialogu
i innowacyjności – cech, które wyróżniają sposób myślenia i pracy w Dornbracht.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Dornbracht

Polecamy Ci również

Zobacz także