Nowoczesne lokowanie kapitału wśród finansowych elit

0
Nowoczesne lokowanie kapitału wśród finansowych elit

W metropoliach czuć puls biznesu, tam też toczy się szeroko rozwinięte życie towarzyskie. Gdzie są ludzie, tam też ściąga kapitał. W tym kontekście reurbanizacja miast przedstawia same zalety.

Podczas, gdy 10-15 lat temu ludzie, którym powiodło się finansowo, za wszelką cenę starali się wynieść z miast, dziś można mówić o kompletnie odmiennym kierunku „migracji”. Finansowe elity chętnie powracają na łono metropolii – odchowali już dzieci i teraz chcą korzystać z życia. Trend ten zauważają m.in. Urban Land Institute oraz firma konsultingowa, REAS.  Wciąż ciężko oszacować skalę tego zjawiska, jednak „ruch” na rynku systematycznie wzrasta.  Dotyczy on przede wszystkim segmentu premium i prime location w stolicy Polski – jedynej krajowej metropolii.

nowoczesne lokowanie kapitału

W cenie luksusowe apartamenty

Warszawa sprzedaż ekskluzywnych nieruchomości uczyniła swoją wizytówką. Stolica, jak wynika z raportu KPMG „Rynek dóbr luksusowych w Polsce – Edycja 2014”, dynamizuje segment premium nieruchomości (wart ponad 1,1 mld zł i ze wskazaniem na dalszy wzrost)

Czego szukamy?

Zamożni Polacy szukają lokum w najlepszej lokalizacji – sercu miasta – a zarazem oczekują ciszy i spokoju. Nie do pogodzenia? Oczywiście, że nie. Dowodem na połączenie tych dwóch wartości jest np. stołeczna inwestycja prime location – 44-piętrowy, wysoki na 160 metrów, mieszkalny drapacz chmur – Cosmopolitan Twarda 2/4. Budynek został zaprojektowany przez znanego i cenionego architekta, Helmuta Jahna.
Wysokościowiec może poszczycić się lokalizacją w zacisznej części Śródmieścia – przy odciętym od miejskiego hałasu placu Grzybowskim. Bliskość zarówno ścisłego centrum miasta, a także zielonych skwerów, parków, restauracji i teatrów to dodatkowe zalety położenia budynku.
Inny elegancki warszawski apartamentowiec – Złota 44, który jest nadal w budowie nie ma już tak dogodnej lokalizacji, znajduje się tuż obok zatłoczonego ciągu komunikacyjnego, w pobliżu centrum handlowego Złote Tarasy i Dworca Centralnego.

Komfort ponad wszystko

Jakość wykończenia apartamentów jest na najwyższym poziomie, co podnosi wartość inwestycji. Zastosowano tam m.in. dąb, marmur i wyposażenie najlepszych światowych marek. Dodatkowo, projekt Jahna pozwala poczuć wolność nieograniczonych przestrzeni. Całkowicie przeszklona elewacja budynku (z wysokimi na całe piętro otwieranymi oknami) zapewnia niezrównane widoki na panoramę stolicy. O wygodę mieszkańców dba także Home Management System (inteligentny system zarządzania instalacjami w apartamencie) oraz prywatna strefa relaksu  i taras wypoczynkowy.

Inwestowanie w luksus

Niepodważalnym argumentem za przeprowadzką do ekskluzywnego budynku są również finanse. Jak pokazują eksperci nawet 10%  zysku może przynieść zainwestowanie co najmniej 1,5 mln złotych w luksusowe apartamenty. Warszawa sprzedaż i kupno ekskluzywnych apartamentów traktuje już jako swoją wizytówkę.

.

 

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Patrycja Nowak

Źródło: cosmopolitan.waw.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także