Nowa generacja urządzeń

Nowa generacja urządzeń

Pralki serii W 6000 i suszarki T 9000 firmy Miele to połączenie najnowocześniejszej technologii i wyszukanego wzornictwa. Bęben SoftCare w debiutującej generacji urządzeń może pomieścić aż 7 kg prania.

pralka wolnostojącaObie serie urządzeń wyróżnia wzornictwo, z rzucającym się w oczy i łatwym w obsłudze ukośnym pulpitem sterowania. Ciekłokrystaliczny wyświetlacz służy zarówno jako źródło informacji, jak i integralny element wyboru programów. Chromowane drzwi pralek to nie tylko element dekoracyjny – ich największą zaletą jest wytrzymałość. Ergonomiczny wsad ułatwia codzienną eksploatację.

Najważniejsze zalety znajdują się jednak wewnątrz urządzeń. Do największych atutów pralek i suszarek zaliczyć trzeba opatentowany przez firmę bęben o strukturze plastra miodu. To rozwiązanie służy efektywności prania oraz maksymalnej ochronie ubrań, pozwalając im płynnie przesuwać się po powierzchni bębna. W przypadku pralek podczas odwirowywania tkanina nie wchodzi w perforacje o wyjątkowo małej średnicy, co poważnie redukuje zagniecenia. W suszarkach, dzięki powietrznej wyściółce tworzącej się nad powierzchnią bębna, ubrania również nie są narażone na tarcie. Dzięki temu po wysuszeniu od razu można je włożyć do szafy.

To bardzo oszczędne pralki. Dzięki zastosowaniu technologii umożliwiającej skuteczne pranie w niskich temperaturach (programy „20°C”, „Zimna woda”) można osiągnąć redukcję zużycia energii aż o 67% w stosunku do tradycyjnego prania. Diodowe oświetlenie bębna dostępne w wybranych modelach sprawia, że żadna sztuka wypranej bielizny nie zostanie przeoczona podczas wyładunku. Wygodę użytkowania podnosi też AutoClean – czyli samoczyszczący się pojemnik na detergent. Klienci, którzy szczególnie cenią komfort, mogą zdecydować się na model LiquidWash wyposażony w pojemnik automatycznie dozujący płyn do prania. Podstawowa, obok wygody, zaleta tego rozwiązana to kolejne oszczędności – aż do 30% mniejsze zużycie środka piorącego oraz zdecydowanie mniejsze obciążenie dla środowiska.

pralka i suszarkaW suszarkach również znajdziemy interesujące nowości. Model T 9747 WP został „uzbrojony” w najnowszą technologię pompy ciepła, która służy efektywnemu odzyskiwaniu energii. Specjalna pompa sprawia, że urządzenie pracuje o blisko 50% oszczędniej od tradycyjnej suszarki kondensacyjnej. Trudna do uzyskania w tej kategorii urządzeń klasa energetyczna A modelu T 9749 WP jest potwierdzeniem skuteczności tego rozwiązania. Kolejną innowacją, dostępną dla wszystkich użytkowników nowych suszarek Miele, jest System PerfectDry. Na bieżąco mierzy – sprawdzając przewodność wody – wilgoć pozostałą w suszonych tkaniach i niezależnie od jakości wody zapewnia precyzyjne suszenie. Dzięki temu ubrania są zawsze idealnie wysuszone – zgodnie z oczekiwaniami tych, którzy wobec najnowocześniejszych urządzeń mają szczególne wymagania.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Miele

Polecamy Ci również

Zobacz także