Naturalnie - biokosmetyki

Swoją cudowną moc czerpią z najczystszych wód, najprawdziwszych lasów, najświeższych ziół i najwonniejszych kwiatów. Biokosmetyki - podbijają serca coraz szerszej rzeszy kobiet.

Naturalnie - biokosmetyki - zdjęcie 1Jeśli hasła w stylu: „chrońmy naszą przyrodę” są Ci szczególnie bliskie lub gdy łakniesz bliskości natury w swojej codziennej aktywności - zobacz 7 powodów, dla których warto stosować biokosmetyki.

Przyjazne dla środowiska
Firmy produkujące biokosemetyki, respektują ekozasady, wyznaczone przez Niezależny Instytut Kontroli:

  • rośliny, wchodzące w ich skład, pochodzą z ekologicznych farm, ściśle spełniających te kryteria,
  • biokosmetyków nie testuje się na zwierzętach,
  • ekologiczne opakowania kosmetyków, nadają się do recyklingu.

Naturalnie - biokosmetyki - zdjęcie 2Naturalne, czyli zdrowsze
Biokosmetyki nie zawierają ekstraktów z roślin genetycznie modyfikowanych, syntetycznych środków zapachowych, sztucznych barwników, czy chemicznych konserwantów. W ich składzie nie dopatrzymy się substancji, pochodzących z ropy naftowej (olejów, silikonów, parafiny), ani  składników ze szczątków martwych zwierząt. Ekokosmetyki dostarczają nam tego, co najdoskonalsze w naturze, są zatem zdrowsze od tradycyjnych. 

Nie uczulają
Czysty alkohol roślinny, oliwka z oliwek, olej kokosowy, terpentyna – to konserwanty, używane do produkcji biokosmetyków. Substancje te, w większości przypadków, nie wywołują reakcji alergicznych. Osoby szczególnie podatne na alergie, muszą uważać jedynie na odpowiedzialne za zapach - olejki eteryczne, wchodzące w skład tych specyfików. 
Naturalnie - biokosmetyki - zdjęcie 3Naturalnie - biokosmetyki - zdjęcie 4Naturalnie - biokosmetyki - zdjęcie 5

Właściwe pH
Biokosmetyki wprawdzie nie pienią się tak, jak tradycyjne, a niekiedy nawet rozwarstwiają. Nie ma to jednak większego znaczenia, kiedy weźmie się pod uwagę fakt, że nie wysuszają skóry. Do ich produkcji używa się przecież nie chemicznych, a naturalnych, roślinnych – detergentów.

Niczym eliksir młodości
Substancje czynne, zawarte w ekokosmetykach, niosą za sobą wysoką wartość biologiczną. Specyfiki, zachowują cząsteczki budulcowe, podobne do tych, które występują w naszej skórze. Są więc przez nią łatwiej przyswajalne. Wzmagają ponadto procesy naprawcze skóry, przywracając jej równowagę i witalność. Można więc śmiało powiedzieć, że biokosmetyki mają odmładzającą moc.

Koją zmysły
Wosk pszczeli, płatki róż, owoce i kwiaty: moreli, pomarańczy, brzoskwiń, ogórek, cytryna, kamfora, zioła...

Substancje roślinne użyte do produkcji ekokosmetyków, wspaniale pachną. Ten zmysłowy kontakt z naturą, przynosi relaks i wyciszenie. To prawdziwy balsam dla ciała i ducha.

Są trendy
Używając ich – jesteśmy na topie. Biokosmetyki są jednym z przejawów ogólnoświatowej, ekologicznej tendencji. I tak - zdrowa żywność zamiast genetycznie modyfikowanej, rower zamiast samochodu, i biokosmetyki zamiast kosmetyków tradycyjnych.

Naturalnie - biokosmetyki - zdjęcie 6Naturalnie - biokosmetyki - zdjęcie 7Naturalnie - biokosmetyki - zdjęcie 8

Uwaga! Nie wszystkie kosmetyki reklamowane jako ekologiczne, zasługują na tę nazwę. Na etykiecie prawdziwych biokosmetyków, widnieje certyfikat jednej z organizacji ekologicznych. Francuski EcoCert lub niemiecki BDIH Kontrollierte Naturkosmetik są niewątpliwie znacznikiem jakości. Instytuty te stawiają producentom bardzo wysokie wymagania, co do składu produktu.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Chmielińska

Zdjęcia: Mydlandia

Polecamy Ci również

Zobacz także