Najmodniejsze płytki łazienkowe

Najmodniejsze płytki łazienkowe

Płytki w rozmiarze XXL
Choć układanie płytek w rozmiarze 45 x 90 cm, czy nawet 15 x 90 cm jest trudne do wyobrażenia, to jednak możliwe - właśnie takie płytki będą pojawiać się na ścianach i podłogach modnych kuchni i łazienek. Im większe, tym lepiej.

płytki łazienkowe płytki łazienkowe

Inspiracje
Projektanci płytek natchnienia szukają najwyraźniej podczas podróży do egzotycznych miejsc. Kafle ceramiczne są często niemal doskonałą imitacją kamienia – stylizuje się je na łupek, piaskowiec oraz wulkaniczną skałę bazaltową. Faktura płytek odzwierciedla też różnego rodzaju gatunki egzotycznego drewna. Modna posadzka, to również ta wykonana z marmuru i granitu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by podłoga w łazience wyglądała jak morskie dno, a na ścianach królowały rafy koralowe. W kolekcjach przeznaczonych do łazienek pojawiają się też dekoracje ze szkła i metalu. Najmodniejsze kolory w łazience to beże, brązy, szarości oraz złoto.

płytki łazienkowe płytki łazienkowe

3D nie tylko w kinie
Dekoratorzy wnętrz zapowiadają również, że hitem kolejnego sezonu będą płytki pozwalające tworzyć kompozycje trójwymiarowe. Efekt trójwymiaru uzyskiwany jest poprzez nadanie płytkom odpowiedniej faktury, wypukłościom i wklęsłościom. Faktura płytek może też nawiązywać do pikowanego materiału lub płótna.

płytki łazienkowe płytki łazienkowe

Oceń artykuł
2,70 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Agnieszka Mikos

Zdjęcia: Tubądzin, Ceramika Paradyż

Polecamy Ci również

Zobacz także