Najlepsze projekty ceramiki łazienkowe

Najlepsze projekty ceramiki łazienkowe

Na wystawie NAJLEPSZE PROJEKTY DYPLOMOWE na Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, można już podziwiać prace młodych polskich dizajnerów.

Najlepsze projekty ceramiki łazienkowe - zdjęcie 1 Wśród nich jest zestaw ceramiki łazienkowej Łukasza Jaworskiego, którego praca dyplomowa powstała dzięki  współpracy z firmą Roca. Zestaw składa się z dwóch elementów, główną część stanowi umywalka, która dzięki swej innowacyjnej formie znajdzie zastosowanie w każdej przestrzeni łazienkowej. Dziesięciomiesięczne konsultacje technologiczne pod okiem pracowników Roca zaowocowały powstaniem prototypu. „Roca współpracuje ze światowej sławy projektantami od wielu lat i chętnie dzieli się zdobytym doświadczeniem z młodymi dizajneram” – mówi Piotr Koszek z Roca Polska. - Przejście od procesu artystycznej wizji przez dostosowanie projektu do wymogów technologicznych i rynkowych aż po produkcję, jest dla studentów nieocenionym doświadczeniem, a nam daje nowatorskie i świeże spojrzenie na dizajn.”

Wśród pozostałych projektów prezentowanych na wystawie NAJLEPSZE PROJEKTY DYPLOMOWE są:

  • projekt aparatu elektrochirurgicznego na bazie rozwiązania ES-Vision firmy Emed, umożliwiającego cięcie i koagulację tkanek (Piotr Hojda),
  • szlak architektury modernistycznej w Katowicach (Zofia Oslislo),
  • seria plakatów na Warsaw Summer Jazz Days 2009 (Krzysztof Seyfried),
  • projekt koncepcyjny miejskiego pojazdu szynowego dla transportu publicznego, uwzględniający wytyczone strefy dla młodzieży, osób starszych, niepełnosprawnych, z większym bagażem czy turystów (Adam Kłodecki),
  • „Pop-up book”, książka o strachach z dzieciństwa (Dorota Wątkowska).

Realizując strategię rozwoju poprzez innowacje, Roca angażuje się także w inicjatywy mające na celu wspieranie młodych talentów, takie jak np. międzynarodowy konkurs projektancki Jump the Gap, który sprzyja odkrywaniu nowych talentów i zapewnia zwycięskiemu projektowi oraz jego twórcy międzynarodowy rozgłos. Werdykt jury konkursu zostanie ogłoszony we wrześniu tego roku, podczas kolejnej wystawy 100% Design w Londynie. Współpraca pomiędzy koncernem Roca a uczelnią ASP w Katowicach stanowi źródło wymiany pomysłów i wzajemnych inspiracji.

Miejsca i terminy wystaw edycji 2008/2009

  • 30 stycznia – 15 marca Cieszyn, Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości, ul. Zamkowa 3 a, b, c
  • 22 marca – 14 kwietnia Warszawa, Fabryka Trzciny, ul. Otwocka 14
  • 20 kwietnia – 20 maja Kraków, ASP – Wydział Form Przemysłowych, ul. Smoleńsk 9
  • 14 – 30 października Łódź, Międzynarodowy Festiwal Łódź Design, ul. Tymienieckiego 3
  • 27 – 30 maja Poznań, Arena Design, Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14
Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Roca

Polecamy Ci również

Zobacz także