Modna aranżacja łazienki – postaw na styl eko w łazience

Modna aranżacja łazienki – postaw na styl eko w łazience

Styl ekologiczny to bardzo modny trend w urządzaniu wnętrz. Ta moda nie omija łazienek. Radzimy jakie elementy wykorzystać, urządzając łazienkę w stylu eko.

aranżacja łazienki w stylu eko

Styl eko w aranżacji wnętrz

Styl eko to moda, która jest wyjątkowo ponadczasowa. Tak urządzone wnętrza są bardzo przyjazne, a jednocześnie wyzwalają energię do działania. Wszechobecne nawiązania do natury i wykorzystanie naturalnych materiałów oraz kolorów i wzorów ze świata przyrody, to podstawowe cechy stylu eko. Jego elementy można w dodatku dość swobodnie łączyć i komponować (również z innymi stylami), dlatego styl ten można „dawkować” odpowiednio do własnych upodobań.

Styl eko w łazience 

Jednym z najważniejszych materiałów, wykorzystywanych w aranżacja w stylu eko jest drewno. Jednak drewno w łazience jest materiałem dość kłopotliwym. Wymaga odpowiedniego doboru, przygotowania i pielęgnacji. Ale drewniane elementy mogą z powodzeniem zastąpić płytki ceramiczne imitujące drewno. Takie płytki można stosować zarówno na podłogi, jak i ściany, a ich kolory, faktura doskonale naśladują prawdziwe drewno. Nie zapominajmy przy tym, że ceramika to również naturalny materiał, więc stosując płytki ceramiczne, pozostaniemy w absolutnej zgodzie z charakterem stylu eko. Płytki imitujące drewno będą doskonale komponować się z białymi elementami, a także odpowiednio dobranymi dekorami.

Dowiedz się też: Jak kupować płytki ceramiczne - odczytujemy oznaczenia płytek podłogowych i ściennych

płytki ceramiczne imitujące drewnopłytki ceramiczne z motywem bambusa

Dekoracje w stylu eko

Styl eko to także dekoracje nawiązujące do świata przyrody. Dlatego na ścianach warto wykorzystać również płytki o roślinnych wzorach (np. subtelnego bambusa).
W łazience w stylu eko niezastąpione będą również wszelkiego rodzaju koszyczki (np. z hiacynta wodnego), które pomieszczą różne drobiazgi i akcesoria. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi właścicielami łazienki z oknem, warto w nim zamontować bambusowe rolety. Zapewnią odpowiednią intymność i podkreślą styl aranżacji.
Zwróćmy również uwagę na kolory dodatków – ręczników, dywaników i innych akcesoriów. Postawmy na odcienie zieleni, brązu, beże oraz biel.

Przeczytaj też: Jaką baterię łazienkową wybrać? Poznaj rodzaje baterii umywalkowych

Ekologiczna łazienka

Styl eko to nie tylko wystrój wnętrz, ale i styl życia. Warto, by w naszej łazience znalazły się rozwiązania pozwalające na oszczędne gospodarowanie wodą i energią. Pomogą nam w tym m.in. baterie łazienkowe z perlatorem (w napowietrzonym strumieniu wody mycie jest komfortowe, a zużycie wody – mniejsze). W perlatory są wyposażone baterie różnego typu, m.in. baterie jednouchwytowe, które przyspieszają wyregulowanie odpowiedniej temperatury wody, a więc również zmniejszają jej zużycie. Wybierzmy też spłuczkę z funkcją stop, albo dwoma przyciskami, które pozwolą dostosować do potrzeb ilość wody używaną do spłukiwania toalety. No i zakręcajmy wodę, podczas mycia zębów.
Nie bez znaczenia będzie też energooszczędne oświetlenie łazienki.

W aranżacji łazienki wykorzystano płytki i dekory z kolekcji Nature Cersanit


Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: Cersanit

Polecamy Ci również

Zobacz także