Miski ustępowe Rimfree®

Miski ustępowe Rimfree®

Niemiecka firma KERAMAG w swojej ofercie posiada wiszące miski ustępowe Rimfree®, które można uznać za jedne z bardziej unikalnych rozwiązań wyposażenia łazienek. Miski z serii ceramiki Renova nr1 i 4U dostępne są również w ofercie firmy Sanitec Koło.

wisząca miska ustępowa i bidet

Innowacyjność takiego rozwiązania polega na braku ceramicznego obrzeża, otaczającego wnętrze miski ustępowej. Wszyscy, którzy dbają o czystość wiedzą, jak trudne jest doczyszczenie powierzchni pod kołnierzem. Konstrukcja miski sprawia, że nigdy nie możemy być pewni, czy ten fragment został dokładnie umyty i czy nie występują tam bakterie oraz drobnoustroje.

 miska ustępowa Rimfree® 4U miska ustępowa bez wewnętrznego obrzeża

Nawet jeżeli niewidoczna część obrzeża jest dobrze szkliwiona, co niekoniecznie jest regułą, dotarcie do niej szczotką i specjalnie wyprofilowanym pojemnikiem ze środkiem chemicznym nie gwarantuje pełnej skuteczności.

nowoczesna ceramika sanitarna

Unikalna konstrukcja miski ustępowej sprawia, że woda bardzo dokładnie spłukuje całe jej wnętrze. Kanał doprowadzający wodę do miski Rimfree® jest wyposażony w specjalny, opatentowany rozdzielacz wody, a niewielkie wgłębienie wokół środkowej części powoduje, że strumień wody obmywa całą powierzchnię miski, skutecznie oczyszczając powierzchnię. Jednocześnie woda nie wydostaje się na zewnątrz.

 higieniczna ceramika sanitarna

Miski ustępowe tego typu doskonale sprawdzają się w obiektach użyteczności publicznej, takich jak dworce kolejowe, lotniska, a także domy społeczne, szpitale i obiekty rehabilitacji.
Po raz pierwszy rozwiązanie Rimfree® (czyli „bezobrzeżowe”) zostało zastosowane przez angielską firmę Twyford, która jednocześnie opatentowała jego nazwę. Rozwiązanie to cieszy się w Anglii dużym uznaniem środowisk medycznych i jest polecane są stosowania w obiektach służby zdrowia.
Miski ustępowe firmy Keramag - Renova nr1 i 4U  to ulepszone i delikatnie zmodyfikowane wersje pierwowzoru, stworzonego przez Twyford.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Sanitec Koło

Polecamy Ci również

Zobacz także