Metamorfozy łazienki

Metamorfozy łazienki

W łazience mamy kilka możliwości na przeprowadzenie dosyć istotnych i rzucających
się w oczy zmian, które oprócz walorów estetycznych, poprawią właściwości użytkowe łazienki.

W łazienkach coraz chętniej montowane są baterie lub specjalne nakładki na krany, które podświetlają wodę, zmieniając jednocześnie kolor w zależności od jej temperatury. To także dobry sposób na uniknięcie poparzenia, zwłaszcza przez małe dzieci. Dodatkowe efekty świetlne współtworzą nastrój w łazience i sprzyjają relaksowi, np. podczas wieczornej kąpieli.

baterie łazienkowe
Relaksujące detale
Aby uprzyjemnić sobie czas spędzany w wannie – bez zbytniej ingerencji w już zamontowany sprzęt – możemy dodać kilka elementów, które sprawią, że kąpiel zyska także dodatkowe możliwości relaksacyjne. Wystarczy dobrze dobrany, wygodny zagłówek, ergonomiczna mata masująca,
a stara, wysłużona wanna zyska nowego charakteru i funkcjonalności.

łazienka z wanną prysznic łazienkowy
Rewolucja w stylu spa
Innym rozwiązaniem jest zmiana zwykłej kabiny prysznicowej w centrum hydromasażu czy nawet turecką łaźnię. Coraz chętniej instalujemy oprócz zwykłej baterii prysznicowej także deszczownicę, która pozwala na chwilę relaksu, np. pod koniec kąpieli. Jeśli dysponujemy większą ilością gotówki
i jesteśmy przygotowani na małą rewolucję, możemy pozwolić sobie na bardziej spektakularną zmianę. W co zainwestować? Stwórzmy w łazience małe centrum wellness, instalując wannę z hydromasażem. Oprócz funkcji, z których najczęściej korzystamy, jak np. z typowego masażu wodnego i powietrznego, warto wannę wyposażyć dodatkowo w system służący do światło- czy aromaterapii. Specjalnie dobrane wiązki światła oraz kompozycje olejków zapachowych umożliwią wypoczynek i dodadzą energii. Dodatkowe, nastrojowe oświetlenie na ścianach lub suficie będzie sprzyjać odprężeniu i relaksowi.

Oprócz przyjemności, którą dostarcza wodny masaż, równie ważne są wrażenia estetyczne.
Co zrobić, aby ściany w łazience zyskały zupełnie nowego charakteru? Pomysłem może być
tu metamorfoza płytek – bez konieczności przeprowadzania generalnego remontu i godzin spędzanych na wyborze nowego, odpowiedniego wzoru i koloru. Możemy je po prostu pomalować. Jednak uzyskanie oryginalnego efektu wymaga plastycznego zacięcia, kreatywności i z całą pewnością ogromnych pokładów cierpliwości.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: TwojaBateria.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także