Meble, schowki, półki

Kosmetyki, przybory toaletowe, środki czystości oraz zapasowe ręczniki - pozostawione na widoku, mogą potęgować wrażenie bałaganu. Pomyślmy więc o odpowiednich meblach, które pozwolą estetycznie ukryć te wszystkie, niezbędne w łazience dodatki.

Jak wybrać meble?
Łazienka łazience nierówna. Mała i kwadratowa, duża i wąska, szeroka i przestrzenna... Każda wymaga osobnej uwagi. Przed wyborem odpowiednich mebli, oszacujmy naszą łazienkową przestrzeń. Chcemy przecież, by była one funkcjonalna, dopasowana i użyteczna. Rozważmy także jej aspekt stylistyczny, by przebywanie w łazience wiązało się z estetyczną przyjemnością.

Meble w komplecie
Wygodnym rozwiązaniem, wymagającym jednak sporej, ustawnej łazienki są często gotowe zestawy mebli. W ich skład wchodzą zwykle szafki podumywalkowe z zamykanymi drzwiczkami, podwieszane z lustrem, stojące szafki z pełnymi drzwiczkami oraz przeszklone witrynki. Ze względu na materiał, z którego zostały wykonane, wyróżniamy meble: z drewna, płyt wiórowych i pilśniowych, tworzywa MDF, plastiku oraz metalu. Meble powinny wkomponować się w zamysł aranżacyjny, w którym zaprojektowana jest nasza łazienka. Zarówno pod względem kształtu, jak i koloru oraz faktury.
I tak plastikowe meble będą stanowiły ciekawe dopełnienie stylu pop-art, a metalowe – doskonale zaakcentują minimalistyczną nowoczesność.

Półki, schowki, szafeczki
To doskonały pomysł na niewielką łazienkę. Pozwalają rozsądnie zagospodarować przestrzeń – wnęki, zakamarki, a nawet ściany. Zastanówmy się, gdzie najkorzystniej umieścić je w naszej łazience. Zabudujmy strefę pod umywalką, zamocujmy półki we wnękach tuż pod sufitem lub we wnęce kabiny prysznicowej. Oryginalnym rozwiązaniem może okazać się zamontowanie szuflad typu cargo w ściance działowej, pomiędzy dwiema kartonowo-gipsowymi płytami. Półki i szafki zamocujmy pod blatem umywalki, to świetne miejsce na dodatki, kosmetyki, czy ręczniki. Pomyślmy dodatkowo o pudełkach, koszach na bieliznę oraz o ruchomych meblach - na kółkach.Meble wypoczynkowe
W dużej, przestronnej łazience możemy stworzyć prawdziwy salon kąpielowy. Oprócz obszernej wanny z hydromasażem, szerokich i wygodnych umywalek, weźmy pod uwagę także meble
- ale nie zwyczajne, łazienkowe, a wypoczynkowe. Łazienka stanie się wówczas istnym
miejscem relaksu, naszym domowym Spa. Kanapy, szezlongi, ozdobne, wygodne krzesła,
stylowe komody, a także witryny – to propozycja dla tych, którzy chcą stworzyć dla siebie modną
i wygodną przestrzeń. Kobiety mogą sobie tu pozwolić na coś ekstra – toaletkę z szafkami, lustrem
i wygodną pufą.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Agnieszka Chmielińska

Zdjęcia: Coram Polska, Opoczno, HomePortfolio, Laufen, Ceramika Nowa Gala

Polecamy Ci również

Zobacz także