Meble łazienkowe w modnych kolorach

Meble łazienkowe w modnych kolorach

Meble i ceramika Hall oraz kolekcja baterii Targa, autorstwa hiszpańskiego projektanta Ramona Benedito, stanowią pełną ofertę wyposażenia łazienkowego.

Meble dostępne są w modnych kolorach wenge i bielonego dębu. Mogą tworzyć jasne przejrzyste przestrzenie lub nastrojowe przyciemnione wnętrza. Ergonomiczne i praktyczne rozwiązania - jak otwierane od góry szafki podumywalkowe, czy obszerne samodomykające się szuflady pozwalają na aranżowanie funkcjonalnych, a przy tym designerskich łazienek. W kolekcji mebli Hall firmy Roca dostępne są m.in. szafki pod umywalkę z drzwiczkami lub szufladą, szafki wiszące dolne i górne
z drzwiczkami lub półką, a także lustra pionowe z półką w dwóch rozmiarach. Szufladę można wygodnie sprzątać dzięki wyciąganemu frontowi.

Montaż modułów bocznych bez wiercenia otworów
Meble są bardzo łatwe w montażu, a ich modułowa konstrukcja pozwala na efektywne wykorzystanie wnęk i trudnych do zagospodarowania przestrzeni. Szafkę podumywalkową montuje się za pomocą śrub do ściany. Standardowo dolna krawędź umywalki nablatowej powinna znajdować się na wysokości ok. 85 cm od podłogi. Moduły boczne mocuje się bezpośrednio do szafki podumywalkowej, a nie do ściany, dzięki czemu nie wymagają wiercenia dodatkowych otworów. Lustro montuje się również do ściany za pomocą śrub, jego główna krawędź powinna znajdować się na wysokości 195 cm od podłogi. Na końcu instaluje się baterię do umywalki i całość do szafki podumywalkowej.

meble łazienkowemeble do łazienki

szafka łazienkowaszafka pod umywalkę

Dożywotnia gwarancja na okucia
Szafki Hall wykonane są w całości z najwyższej jakości płyt MDF, które mają doskonałe parametry dotyczące odporności na  wilgoć, zmiany temperatury, grzyby i bakterie. Płyta oklejona jest dodatkowo laminatem i wykończana PVC,  co pozwala na zaklejenie szpar na łączeniach i zapobiega przenikaniu wody do wewnątrz. Dzięki temu meble Hall są chronione przed przenikaniem wilgoci, w miejscach szczególnie na to narażonych. Zawiasy w drzwiczkach umożliwiają szerokie, wygodne otwieranie szafek oraz łatwy dostęp do półek, narożników wewnątrz szafki. Odbojniki pozwalają na ciche i delikatne domykanie drzwiczek, podobnie jak systemy samodomykające. Seria Hall została wyposażona w jedne z najlepszych zawiasy i okucia marki Blum, na które producent udziela dożywotniej gwarancji. Warstwa laminatu, stanowiąca wykończenie kolekcji Hall, dodatkowo podnosi wytrzymałość mechaniczną i chemiczną szafek.

Poetycka doskonałość przedmiotów
Linia Hall została w całości zaprojektowana przez hiszpańskiego projektanta Ramona Benedito - jednego z najsłynniejszych współczesnych designerów. Tworząc swoje kolekcje  poszukuje „poetyckiej i emocjonalnej doskonałości w przedmiotach codziennego użytku”.
W efekcie powstają projekty nowoczesnych, oryginalnych urządzeń o minimalistycznych formach, nadających niepowtarzalny charakter każdemu wnętrzu.

Ramón BeneditoO projektancie
Ramón Benedito urodził się i wychował w Barcelonie. Studiował w słynnej barcelońskiej Wyższej Szkole Designu Elisava. Na początku kariery, jako tworzywa do swoich prac używał plastiku, w latach 80. zajął się projektowaniem przedmiotów dla branży telekomunikacyjnej i mikroelektroniki. Jest założycielem eksperymentalnej grupy Transatlantic, która wniosła do światowego designu odważne i nowatorskie podejście do projektowania. Hiszpański wirtuoz designu tworzy rozmaite przedmioty użytkowe począwszy od telefonów i ekspresów do kawy, przez meble i ceramikę, aż po samochody. Od 35 lat prowadzi studio projektowe Benedito Design. Projektant ma na swoim koncie wiele liczących się nagród oraz udział w prestiżowych międzynarodowych wystawach. Jego prace wyróżnia geometryczny porządek i szykowny minimalizm kształtów, jak również niewielkie rozmiary, dzięki którym są one funkcjonalne także w niedużych wnętrzach.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Roca

Polecamy Ci również

Zobacz także