Meble dobrze dobrane

Meble dobrze dobrane

Odpowiednio dobrane meble łazienkowe, ułatwiają wszelkie toaletowe czynności. Pomagają utrzymać porządek we wnętrzu. Dodają naszej łazience szyku i elegancji.

Łazienka to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu. Wykonujemy tu poranną i wieczorną toaletę, szykujemy się do wyjścia, relaksujemy podczas pachnącej kąpieli. Wszelkie czynności toaletowe wymagają  odpowiednio zorganizowanej przestrzeni. Trudno zatem wyobrazić sobie to pomieszczenie bez mebli łazienkowych. Dobierzmy zatem odpowiednie do naszego wnętrza, by przebywanie w łazience wiązało się z czystą przyjemnością. 

meble łazienkowe meble do łazienki

Style i kolory
Rynek oferuje szeroki wybór łazienkowych mebli. Występują one w różnorodnych kształtach, stylach: od modernistycznych i bardzo prostych w formie, po niezwykle dekoracyjne barokowe.
Do wyboru mamy także wiele kolorów i faktur łazienkowych mebli. Możemy zdecydować się na meble klasyczne – białe, w drewnianej okleinie, a nawet czerwone, czy czarne.

zestaw mebli łazienkowych

Zestawy mebli
Typowy zestaw mebli łazienkowych zawiera zwykle szafkę podumywalkową oraz wysoką tzw. słupek. Występuje on w wersji podwieszanej lub stojącej. W skład wielu kompletów wchodzą ponadto półki, komody z szufladami, czy zamykane szafki wiszące. Meble łazienkowe dostępne są w różnych wymiarach, co ułatwia dopasowanie ich do wielkości i kształtu łazienki.

Czym się kierować przy wyborze?
Przy kupnie mebli należy zwracać uwagę nie tylko na ich design, ale również na zastosowane materiały i sposób wykonania mebli, gdyż w łazience są one narażone na działanie wilgoci i zmiany temperatur. Meble do łazienek wykonuje się z odpornych na wilgoć płyt meblowych, okleja specjalnymi laminatami, lub lakieruje. Najbardziej narażone na destrukcyjne działanie wody są ranty i krawędzie mebli, dlatego warto zwrócić uwagę na wykończenie tych elementów.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Aquaform

Polecamy Ci również

Zobacz także