Masaż kamieniami

Masaż kamieniami

Masaż kamieniami działa na nasz organizm odprężająco, relaksująco, dodaje energii witalnej, a nawet może leczyć.

Terapia kamieniami wywodzi się z filozofii Dalekiego Wschodu i opiera się na teorii przepływu energii przez organizm, zakłada terapię oczyszczania czakr przy użyciu czarnych i białych kamieni półszlachetnych.

Medycyna wschodu przed wiekami opracowała szczegółowe mapy punktów energetycznych rozmieszczonych na ciele człowieka. Korzystają z nich specjaliści od masażu i akupunktury. Kamienie podczas zabiegu układa się na ciele zgodnie z mapami energetycznymi organizmu,
co pozwala poprawić przepływ energii w zmęczonym ciele.

Zbawienne ciepło czarnych kamieni
W tej technice masażu wykorzystuje się czarny bazalt i biały marmur. Kamienie mają owalny kształt
i mieszczą się w dłoni. Przechowuje się je w wodzie źródlanej lub w wodzie z dodatkiem soli morskiej, by nie traciły naturalnych właściwości i zachowały pozytywną energię. Pozwala to także na naturalne oczyszczenie się kamieni ze złej energii odebranej organizmowi.

Do zabiegu używa się czarnych kamieni rozgrzanych do temperatury 50ºC w specjalnych podgrzewaczach. Działanie ciepła z kamieni bazaltowych, wzmocnione odpowiednimi technikami masażu odprężąjąco-relaksującego i masażem limfatycznym, wpływa zbawiennie na zmęczone ciało i zestresowany umysł. Ciepło z kamieni wnika głęboko do wnętrza tkanek. Poza tym, temperatura czarnych kamieni i ich naturalna energia przyspiesza metabolizm, poprawia krążenie krwi
i oczyszcza organizm z toksycznych produktów przemiany materii. Do masażu używa się
od 40 do 50 kamieni naturalnie wygładzonych falami morskimi.

masaż gorącymi kamieniami

Odprężający chłód białych kamieni
Białe kamienie, czyli marmur, wykorzystuje się do zimnego masażu. Marmur naturalnie ma właściwości chłodzące, ale by wzmocnić jego działanie, kamiennie specjalnie schładza się w lodzie. Zastosowanie naprzemiennnego masażu ciepłymi i zimnymi kamieniami, wpływa pobudzająco na układ krwionośny, poprawia przemianę materii i relaksuje organizm.

Przy zastosowaniu różnych techniki masażu i wykorzystaniu przy ich stosowaniu ciepłych i zimnych kamieni uzyskuje się efekt głębokiego relaksu. Przepływ pozytywnej energii przez organizm pozwala na odzyskanie naturalnej równowagi organizmu. Terapia poprzez masaż kamieniami opiera się na założeniu, że organizm i psychika stanowi swoistą jedność. Tak więc odprężenie i odpoczynek oraz naturalne właściwości energetyzująco-witalizujące kamieni półszlachetnych przywracają dobre samopoczucia ciała i ducha.

Oceń artykuł
3,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Monika Jabłońska

Zdjęcia: Hotel Konradówka Wellness & SPA

Polecamy Ci również

Zobacz także