Małe WC – aranżacje

4
Meble wiszące w małej łazience
Wiszące meble są idealne do małego WC, ponieważ łatwo utrzymać wtedy czystą podłogę, a pomieszczenie optycznie wydaje się większe.

Małe WC urządzamy zarówno w mieszkaniach, jak i domach, gdzie często pełni ono funkcję toalety dla gości. Zobacz kilka inspiracji na aranżację małej i wąskiej toalety.

Aranżacja małego WC to niby prosta sprawa – wystarczy wstawić sedes, małą umywalkę i gotowe. Jednak jeśli chcemy, żeby to małe WC nie tylko spełniało najprostsze funkcje, ale było też dekoracyjne, warto w jego urządzenie włożyć nieco wysiłku.

Zobacz wideo: Szybki i niedrogi remont małej łazienki

Urządzając małe WC, szczególnie w wąskich pomieszczeniach, unikajmy zagracania go. Od mebli i umywalek stojących, lepiej sprawdzą się podwieszane (jeśli powierzchnia podłogi nie będzie zajęta pomieszczenie optycznie wyda się większe). A dodatkowo sprzątanie podłogi w toalecie z podwieszanym sprzętem jest dużo łatwiejsze.

Poza tym mamy dość dużą swobodę w aranżacji. Możemy postawić na minimalizm i jasne kolory, które optycznie powiększą pomieszczenie, ale bardzo stylowo będą też wyglądać ciemne ściany (do których warto zadbać o stylowe dodatki w stylu glamour) i stylizowane na dawne elementy wyposażenia.

Warto pomyśleć też o właściwym oświetleniu, lustrze, czy ciekawej tapecie lub płytkach. Małe WC może być nie tylko funkcjonalne, ale i ciekawie urządzone.

Dowiedz sięJak dobrać i rozmieścić lampy w łazience

Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Polecamy Ci również

Zobacz także