Mała łazienka - wielkie wyzwanie

Mała łazienka - wielkie wyzwanie
Drzwi prysznicowe idealne rozwiązanie do łazienkowej wnęki- drzwi regulowane Scalia.

W niewielkich mieszkaniach w bloku łazienka, często łączona z toaletą, jest najmniejszym pomieszczeniem. Jak ją urządzić, żeby była komfortowa i elegancka? Jakie błędy najczęściej popełniamy przy jej aranżowaniu?

Urządzając małą łazienkę, największym wyzwaniem jest takie ustawienie elementów wyposażenia, aby pomieszczenie było wygodne i funkcjonalne. Punktem wyjścia aranżacji powinna być kabina prysznicowa. Prysznic jest bowiem najlepszym wyborem do małych pomieszczeń, a ze względu na swoje gabaryty jego usytuowanie będzie determinować ustawienie wszystkich innych sprzętów.

Do małych łazienek dobrym rozwiązaniem jest kabina kwadratowa lub prostokątna o standardowych wymiarach 80 cm - 90 cm, która zapewni wysoki komfort użytkowania. Jeśli dodatkowo zamontujemy kabinę bez brodzika łazienka wyda nam się optycznie większa. Wybierając kabinę Kamea z kolekcji New Trendy o zawiasach pozwalających na uchylanie drzwi zarówno na zewnątrz, jak i do środka efektywnie wykorzystamy przestrzeń. Ten model kabiny dzięki minimalistycznym wykończeniom nie tylko znakomicie wpisuje się w najnowsze trendy wzornicze, ale również prezentuje się lekko i subtelnie co ma ogromne znaczenie dla aranżacyjnego efektu końcowego.

Wrażenie większej przestrzeni uzyskamy także dzięki lustrom. Im większe lustro tym lepiej. Poza tradycyjnym lustrem ściennym możemy także zastosować kabinę prysznicową z lustrzanym wykończeniem. Kabina Lumina to niezwykle efektowny produkt o lustrzanych ścianach, który nie tylko zapewni modną i stylową dekorację, ale przede wszystkim optycznie powiększy wnętrze. Zwielokrotniony efekt odbicia w lśniących powierzchniach sprawi, że łazienka wyda nam się niezwykle jasna i przestronna.

Jeśli jesteśmy posiadaczami wnęki w łazience możemy ją zagospodarować na wygodną przestrzeń kąpielową wykorzystując drzwi prysznicowe. Model Scalia to idealna propozycja dla łazienek wymagających nietypowych rozwiązań. Innowacyjny system regulacji umożliwia dowolne zwiększenie szerokości drzwi o 20 cm ponad bazowy wymiar. To rozwiązanie pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Perfekcyjne wykonanie i nowoczesny design idealnie dopełnią każde wnętrze.

Ciekawym rozwiązaniem jest także kabina o drzwiach uchylno-przesuwnych. Kabina prysznicowa New Trendy-Alta, bo o niej mowa, dzięki jednoczesnemu zastosowaniu chromowanych mosiężnych zawiasów i rolek poruszających się w bieżni łączy zalety drzwi uchylnych i przesuwnych. Pozwala to złożyć drzwi w połowie do wnętrza kabiny i uzyskać wyjątkowo szerokie wejście. To produkt przemyślany w najdrobniejszych detalach i dedykowany do małych pomieszczeń.

Dla wyjątkowo nieustawnych i małych łazienek istnieje rozwiązanie w postaci kabin o drzwiach łamanych. Taki model kabiny gwarantuje wygodę korzystania z pomieszczenia podczas kąpieli jak i po jej zakończeniu. Model New Soleo pozwala bowiem na całkowite złożenie drzwi do środka dzięki czemu zyskujemy wolną przestrzeń. Możemy więc komfortowo korzystać z pozostałego wyposażenia znajdującego się z łazience i pozwolić sobie na kabinę o dużo większych gabarytach.

Nie ma zbyt małych łazienek trzeba tylko umiejętnie wybrać asortyment do ich zaaranżowania. Firma New Trendy od 10 lat produkuje kabiny o najwyższym światowym designie i oferuje szerokie spektrum rozwiązań do wymagających pomieszczeń.

 Więcej informacji o produktach na stronie New Trendy

 

 

Oceń artykuł
3,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: New Trendy

Polecamy Ci również

Zobacz także