Lustro w łazience – nowoczesne rozwiązania i trendy w aranżacji

2
Lustro i telewizor w jednym
Szkło w łazience to nie tylko praktyczne rozwiązanie ale i niezwykle ładne. Ten materiał pasuje do metalu, drewna, kamienia a nawet betonu architektonicznego.

Nowoczesna aranżacja łazienki – to przestronny minimalizm i wygodne rozwiązania. W takim wnętrzu dominuje szkło i lustra. Producenci luster przeznaczonych do łazienki obecnie oferują innowacyjne rozwiązania typu wysokorefleksyjne szkło odporne na korozję oraz multimedialne lustra.

Szkło w łazience ma zastosowanie w kabinach prysznicowych.

Nowoczesne szkło jest odporne na korozje.

Pilkington Polska
Zastosowanie chromu daje lśniący wygląd luster i szkła w łazience.

Szkło w łazience powinno mieć odpowiednie parametry np powinno być pokryte chromem co sprawi, że łatwiej będziemy mogli ją utrzymać w czystości.

Pilkington Polska
Nowoczesne lustro w wbudowanym ekranem LCD

Dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu przebywanie w łazience może stać się jeszcze milsze niż dotychczas.

Pilkington Polska

Szkło w łazience to nie tylko praktyczne rozwiązanie ale i niezwykle ładne. Ten materiał pasuje do metalu, drewna, kamienia a nawet betonu architektonicznego.
Stosowane są w tym pomieszczeniu jako przeszklenia kabin prysznicowych, fronty mebli i wykończenie ścian. To czego nie może zabraknąć w łazience to lustra – to bardzo ważny element wystroju tego pomieszczenia. Dzięki niemu łazienka wydaje się przestronniejsza, większa i jaśniejsza. Sprawdźmy co oprócz optycznego powiększenia łazienki i codziennej toalety oferuje nam lustro.

To Cię zainteresuje: Biało-czarna łazienka

Lustro bez korozji

W celu powiększenia łazienki zaleca się umieszczenie lustra nawet na całej ścianie. Jak dobrze wiemy w łazience panuje duża wilgoć i pod wpływem wody lustro z warstwą srebra może ulegać korozji. Jednak i na to obecnie jest rozwiązanie.
 „Tradycyjne lustro jest pokryte warstwą srebra, która w wilgotnych pomieszczeniach może ulec korozji– mówi Szymon Piróg, Kierownik Biura Doradztwa Technicznego w Pilkington Polska. Obecnie na rynku dostępne są lustra, które w procesie produkcji pokrywane są warstwą chromu. Co ogranicza wystąpienie plam i zabrudzeń, które wywoływane są przez wilgoć. Zaletą szkła chromowanego jest możliwość nadania mu różnych kształtów, łatwo można go giąć w każdym miejscu co daje duże możliwości zastosowania go przez projektantów. W odróżnieniu od zwykłych luster, tafle szkła chromowanego można hartować i laminować. Oznacza to bezpieczne użytkowanie bez ryzyka zranienia.

Zobacz też: Pomysły na szklane mozaiki jak obrazy

Nowoczesne multimedialne lustro

Żyjemy w biegu a poranna toaleta zazwyczaj zajmuje nam dużo czasu, warto wykorzystać go także na przegląd prasy. W tym może nam pomóc nowoczesne lustro z ukrytym ekranem LCD. Za pomocą pilota podczas wieczornej kąpieli będziemy mogli obejrzeć swój ulubiony serial lub kanał informacyjny.
 Specjalna wysokorefleksyjna powłoka napylana jest na bezbarwne szkło float na linii produkcyjnej, dzięki czemu lustrzana tafla zyskuje większą odporność i trwałość.
Nowe typy luster pozwalają projektować oryginalne i ekstrawaganckie łazienki, które mogą w pełni odzwierciedlać indywidualny charakter i upodobania domowników. Dzięki zaawansowanym technologiom produkcji będą one nadal funkcjonalne i komfortowe oraz dopasowane do każdego stylu wnętrza.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

Źródło: Pilkington Polska.

Zobacz także