Luksusowa łazienka – jak zaaranżować salon kąpielowy?

0
Salon kąpielowy z wanną z hydromasażem
Prawdziwy salon kąpielowy to coś więcej niż tylko duża łazienka.

Duża łazienka to ogromne możliwości aranżacyjne. Prawdziwy salon kąpielowy to miejsce zaaranżowane estetycznie, funkcjonalnie i stylowo. Sprawdź jak zaplanować i w co powinien być wyposażony luksusowy salon kąpielowy.

Hotele i pensjonaty kuszą salonami SPA. Wiele osób coraz częściej pragnie stworzyć takie miejsca w swoich domach. Takie możliwości daje właśnie salon kąpielowy, który odpowiednio urządzony sprawi, że w domowej łazience poczujemy się jak w najlepszym hotelu.

Kąpiel w roli głównej

Elementem, który powinien grać główną rolę w salonie kąpielowym jest wanna, która umożliwi nam wypoczynek i relaks w wodzie. Dodatkowo kiedy zadbamy o odpowiednią oprawę np. świece, lampka wina to gwarantujemy, że nikomu nie będzie się chciało wyjść z łazienki.

Sprawdź: Tania metamorfoza łazienki - jak to zrobić w weekend

Ponieważ w salonie kąpielowym króluje wanna to powinien być to model wygodny ale i efektowny. Warto pomyśleć o stylowej wannie wolnostojącej na zdobionych nóżkach lub o luksusowej wersji z hydromasażem. Stawiając ją na postumencie i podświetlając ją ciepłym światłem będzie królować w tym pomieszczeniu.

Pomysł na łazienkę

Luksusowe rozwiązania do łazienki.

INVENA
Stylowa wanna wolnostojąca w łazience

Każdy z nas po ciężkim dniu marzy o chwili dla siebie. A wiadomo nic tak nie relaksuje jak gorąca kąpiel w blasku świec i przy lampce czegoś mocniejszego.

INVENA
Jasna aranżacja wnętrza

Salon kąpielowy nie może się obejść bez komfortowego miejsca do wypoczynku w wodzie.

INVENA

Zobacz: Meble do małej łazienki

Dodatkowo w salonie kąpielowym możemy mieć prysznic, jeżeli zafundujemy sobie odpowiednią armaturę, która zagwarantuje nam różne dodatkowe atrakcje typu masaż wodny to będzie świetnym uzupełnieniem wanny.
Ale stworzenie strefy kąpielowej to dopiero początek. Niezbędna jest część typowo sanitarna (umywalki, miska ustępowa, bidet), którą dobrze jest oddzielić wizualnie np. niewielką ścianką. Warto zorganizować też przestrzeń do wypoczynku z toaletką, wygodnym fotelem lub leżanką. Dużą popularnością cieszy się sauna, a także sąsiedztwo mini siłowni.

Luksus zamknięty w detalach

Luksusowy salon kąpielowy musi być zaaranżowany w każdym detalu, nie ma tu miejsca na przypadkowe dekoracje lub niedobrane akcesoria łazienkowe. Całość ma wyglądać elegancko i być utrzymana w stylistyce salonowej, czyli do wnętrza wprowadzamy takie elementy jak duży żyrandol, zasłony czy meble.
Co więcej, charakter typowo użytkowych elementów, takich jak ceramika sanitarna, kabina prysznicowa czy baterie, ukrywa się za designerską formą. Pamiętajmy przy wyborze armatury do salonu kąpielowego kierujmy się ciekawą formą, designerskim wyglądem i nietypowym kolorem. Niech będzie ona prawdziwą ozdobą i dekoracją tego wnętrza.
Salon kąpielowy może być zaaranżowany w pałacowym stylu, nowoczesnym lub retro. Ekskluzywność wykończenia salonu kąpielowego nie oznacza nadmiernego przepychu.
O niepowtarzalnym wrażeniu, jakie sprawia to wnętrze, powinny decydować szlachetne materiały (takie jak np. drewno, naturalny kamień czy stal) oraz niebanalne wzornictwo. 

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Źródło: INVENA

Polecamy Ci również

Zobacz także