Łazienki w stylu prowansalskim - pomysły na aranżacje

Styl prowansalski wyróżnia niezaprzeczalny, staroświecki urok. Ten styl świetnie sprawdza się w salonach, sypialniach, czy kuchniach, ale możemy również urządzić łazienkę w stylu prowansalskim.

Styl prowansalski w łazience

Styl prowansalski to mariaż wiejskiej prostoty, z bardziej wyrafinowanymi i dekoracyjnymi elementami. Stare meble, na których widać upływ czasu, jasne kolory i naturalne materiały – drewno, kamień, ceramika, to w – wielkim skrócie – jego cechy charakterystyczne. W przypadku łazienki w stylu prowansalskim nie może zabraknąć wolno stojącej wanny (najlepiej na rzeźbionych nogach), odpowiedni charakter podkreśli też stylizowana armatura.

To Cię zainteresuje: Storczyk w łazience: jak go pielęgnować

Wystrój łazienki w stylu prowansalskim

Zamiast typowych łazienkowych mebli wstawmy do łazienki stylizowane szafki i komody. Mogą to być stare meble, pomalowane jasnymi farbami lub nowe w „stylu prowansalskim” – ich oferta w sklepach jest coraz większa. Całości dopełni lustro w ozdobnej ramie, czy dekoracyjny żyrandol. Na ścianach świetnie sprawdzą się płytki imitujące kamień lub po prostu biała farba. Dobrze będą też pasować płytki w roślinne wzory. Nie zapominajmy o drobiazgach – w wiklinowych koszykach i koszach pomieścimy łazienkowe drobiazgi i podkreślimy nimi styl łazienki.  

Zobacz: Jak urządzić wygodną łazienkę na poddaszu

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Katarzyna Laszczak

Polecamy Ci również

Zobacz także