Łazienka ze szkłem

Ognista Czerwień i Szarość Tytanu - dwa nowe odcienie szkła pozwalają jeszcze ciekawiej wykorzystać szkło do aranżacji łazienki.

Łazienka ze szkłem - zdjęcie 1

SGGP LANILAQUE EVOLUTION to szkło lakierowane z oferty Saint-Gobain Glass, przeznaczone do zastosowań wewnętrznych. Może być używane w budownictwie mieszkaniowym i usługowym jako okładzina ścienna, element mebli, drzwi szaf itp. Oferowane w palecie 12 atrakcyjnych barw znakomicie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie kolor jest potrzebny do podkreślenia urody wnętrza. Doskonałe parametry techniczne szkła, takie jak wysoka trwałość czy odporność na wilgoć, zwiększają spektrum możliwości jego zastosowania o kuchnie i łazienki.
Nieprzezierny, nasycony kolorem wygląd szkła uzyskiwany jest poprzez nakładanie na tylną powierzchnię powłoki wysokoodpornego lakieru, a następnie jej wypalanie. Skład użytego lakieru został dobrany tak, aby można było stosować szkło w pomieszczeniach
o podwyższonej wilgotności.

Ognista Czerwień i Szarość Tytanu - dwa nowe odcienie szkła, nawiązują do wiodących trendów
w urządzaniu wnętrz. Kolor szary jest modny i nowoczesny, a jednocześnie wprowadza do wnętrza spokój i równowagę. Ten idealny balans sprawia, że szkło w odcieniu tytanowej szarości znakomicie komponuje się z materiałami takimi jak ceramika, drewno czy stal, które uwypuklają blask szkła. 
Czerwień to kolor chętnie stosowany przez współczesnych designerów. Barwa ta niesie olbrzymi ładunek energii, zwraca na siebie uwagę w pomieszczeniu. Odcień Ognistej Czerwieni ma oprócz awangardowego wyrazu także drugie, ciepłe oblicze, które można łatwo wydobyć poprzez odpowiednie oświetlenie szklanej tafli.

SGG PLANILAQUE EVOLUTION produkowane jest w wymiarach 3210x2400 mm i grubości
4 lub 6 mm. Szklane tafle mogą być cięte, poddawane obróbce krawędziowej oraz nawiercane jak lustro; można je także piaskować, grawerować lub pokrywać sitodrukiem. Szkło oferowane jest
w palecie 12 modnych kolorów utrzymanych zarówno w tonacji jasnej, jak i ciemnej.

Istnieje także bezpieczna wersja SGG PLANILAQUE EVOLUTION, gdzie tylna powierzchnia szkła podklejona jest specjalną folią. Podczas pęknięcia tafli folia utrzymuje odłamki szkła na miejscu i nie pozwala im rozsypać się, dzięki czemu minimalizuje ryzyko skaleczeń. Szkło spełnia zalecenia normy ISO 16000 w zakresie ochrony środowiska.

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Saint-Gobain Glass

Polecamy Ci również

Zobacz także