Łazienka z czarno-białymi dodatkami

Łazienka z czarno-białymi dodatkami

Czarno-białe akcenty zdominowały nie tylko pokazy mody, ale i świat designu wnętrz. To kontrastowe połączenie szczególnie dobrze „czuje się” w łazience, której nadaje niepowtarzalnego klimatu kojarzonego, z salonowymi wnętrzami.

Łazienki przeżywają prawdziwy renesans. Obecnie stawia się przede wszystkim na niepowtarzalność i niebanalne propozycje. Architekci wnętrz prześcigają się w coraz to odważniejszych rozwiązaniach projektowych, które wyglądem przypominają bardziej wytworne wnętrza salonowe, aniżeli sanitarne łazienki sprzed lat. Nikogo nie dziwi już obecność żyrandola z brylancikami, lustra zdobionego kryształami, oryginalnej wagi czy czarno-białych fotografii tuż nad wanną. Ekspertami w dziedzinie udoskonalania łazienki jest niezawodny duet kolorystyczny – biel i czerń. To niekwestionowana królewska para dobrego stylu, wyczucia smaku i  elegancji. 

czarne akcesoria łazienkoweakcesoria łazienkowebiałe akcesoria łazienkowedodatki do łazienki

Kilka pomysłów na dodatki w tej kolorystyce
Ekskluzywności każdemu wnętrzu nada plafoniera zdobiona kryształami. Wykonana została ze stali szlachetnej i aluminium, ponadto ładnie rozprasza światło i ma ciekawe wzornictwo.

Ciekawym dodatkiem do łazienki będzie komplet akcesoriów - dzieło duńskiej projektantki Mette Ditmer - wykonany z materiału do złudzenia przypominającego alabaster. Kolejną propozycją jest luksusowy dywan łazienkowy (biały lub czarny do wyboru) wykonany z niezwykle miłego w dotyku materiału. Przydatny dodatek do łazienki to na pewno waga – zwłaszcza czarna, elegancka, zdobiona brylancikami.

Dobrym pomysłem będą również odpowiednio dobrane ręczniki – można powiesić dwukolorowe lub jeden czarny, a drugi biały, tworząc z nich modną szachownicę.

czarny dywanik łazienkowybiały dywanik łazienkowywaga łazienkowaoświetlenie łazienkowe

Oceń artykuł
3,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Calvado.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także