Łazienka w zielonym kolorze

Zieleń koi nerwy, odpręża, uspokaja. Świetnie pasuje również do łazienki. Do wyboru mamy całą paletę odcieni, od zimnych, morskich do wesołych i intensywnych.

Mocną zieleń, tak jak w przypadku innych intensywnych barw, należy wprowadzać do łazienki ostrożnie, ponieważ może się szybko znudzić lub męczyć wzrok.
W tym kolorze lepiej więc wybierać dodatki, które rozweselą wnętrze. Można zdecydować się na zieloną obudowę wanny i do niej dobrać dekoracje w tym samym odcieniu. Taka zieleń świetnie się sprawdza jako dodatek do brązów i beżów. Jeśli jednak wymarzyliśmy sobie intensywnie zielone ściany, nie musimy rezygnować z tego pomysłu. Żeby w łazience nie było zbyt jaskrawo i żeby kolor się szybko nie znudził, wystarczy uspokoić zieleń dodatkami w jasnych kolorach: białym lub kremowym. Warto w tym celu kupić jasne zasłony, dywaniki i dekoracje. Można także pomalować na zielono tylko jedną lub dwie ściany.

Jeśli mamy małą łazienkę, powinniśmy zrezygnować z intensywnych odcieni na ścianie, ponieważ optycznie zmniejszają pomieszczenie i mogą przytłaczać. Lepiej wybrać pastelową zieleń, która odbija więcej światła, dając wrażenie przestronności. Sprawdzą się też delikatne, chłodne, morskie zielenie, które orzeźwią wnętrze i nadadzą ścianom lekkości. Przy wyborze barw trzeba zwrócić uwagę, czy pomieszczenie jest dobrze oświetlone. W łazience z oknami zwróconymi na wschód lub południe można pozwolić sobie na bardziej intensywne odcienie niż w pomieszczeniach po przeciwnej stronie domu. Ciemne zielenie w słabo nasłonecznionej łazience mogą wyglądać ponuro. Decydując się na nie, więcej wysiłku musimy włożyć także w zaplanowanie sztucznego oświetlenia, by kolor wyglądał dobrze zarówno w świetle dziennym, jak też po zmroku. Pamiętajmy także, że za pomocą jasnych odcieni lepiej ukryjemy ewentualne niedoskonałości ścian.

W łazience tak naprawdę możemy z zielenią zaszaleć - spędzamy w niej mniej czasu niż w pozostałych pomieszczeniach, warto więc postawić na intensywną zieleń i odważne połączenia kolorystyczne.

Zestawiając zieleń z innymi kolorami, warto podpatrzeć naturę. Kwiaty o zielonych łodyżkach wyglądają pięknie z wieloma kolorami płatków. Można więc zestawić jasną zieleń z pastelowym różem, żółcią czy błękitem. Modnym, odważnym połączeniem jest zestawienie ciepłej zieleni z intensywnym, ciemnym różem lub fioletem. Aby wprowadzić do łazienki wrażenie lekkości i rześkości, warto zainwestować w związek soczystej zieleni z turkusem i bielą. Sprawdzi się świetnie nie tylko w łazience, ale także w salonie lub sypialni. Klasycznym, eleganckim połączeniem jest zestawienie zieleni z czekoladowym brązem i beżem. Ciepły, słoneczny nastrój zapewni zaś zieleń
w połączeniu z żółtymi odcieniami.

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Anna Trojanowska

Źródło: Masonite, Villeroy&Boch

Polecamy Ci również

Zobacz także