Łazienka w stylu minimalistycznym

Minimalizm w łazience to jeden z najmodniejszych trendów, zaprawne dlatego, że idealnie sprawdza się w tej przestrzeni. Proste linie, jasne kolory i dodatki ograniczone do minimum wprowadzają tam nastrój relaksu i odprężenia.

Styl minimalistyczny jest chętnie wybierany do aranżowania zarówno całych mieszkań, jak i poszczególnych pomieszczeń. W miejscu jakim jest łazienka odnajduje się świetnie – proste geometryczne formy, gładkie powierzchnie i stonowane kolory łamane ewentualnymi akcentami to podstawy tej stylistyki. Ten opis pasuje jednak równie dobrze do przestrzeni jaką jest łazienka i właśnie dlatego coraz chętniej projekty tej przestrzeni korzystają z minimalizmu. Ponadto tworzywa sztuczne, metal, szkło oraz nowocześnie potraktowane drewno, kamień, ceramikę – czyli materiały z których styl minimalistyczny lubi korzystać – doskonale można wpasować do łazienki.

Poniżej prezentujemy galerię przykładowych aranżacji minimalistycznej łazienki, być może któryś z nich zainspiruje kogoś do stworzenia własnej aranżacji w tej estetyce.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Magdalena Kolwaga

Zdjęcia: decoist.com

Polecamy Ci również

Zobacz także