Łazienka w stylu marynistycznym

Łazienka w stylu marynistycznym

Łazienka urządzona w marynistycznym stylu pozwoli poczuć się jak na wakacjach i sprawi, że cząstka lata zostanie w naszym wnętrzu przez cały rok.

łazienka w stylu marynistycznym

Styl marynistyczny w designie wnętrz czerpie z najnowszych trendów rodem z pokazów mody. Na wybiegach królują klasyczne pasy granatu i bieli, z akcentami soczystej, czerwonej szminki. Tymczasem łazienka w tej konwencji to o wiele więcej - tu naturalna kolorystyka płytek i dekoracyjność elementów może stanowić atrakcyjne tło dla skojarzeń z daleką, egzotyczną podróżą, albo ukoić zmysły wspomnieniem letniego wiatru znad Morza Egejskiego. Odpowiednio dobrane dodatki mogą bowiem podkreślić nawiązanie do szykownej, krzykliwej promenady Lazurowego Wybrzeża, bądź przenieść w świat cichych, subtelnych wydm znad Bałtyku.

kolor w łazience

Morski wystrój łazienki zaaranżowanej z użyciem płytek z kolekcji Realle przywodzi na myśl obrazy falujących łanów zbóż, soczystość lazurowego morza, bielone ściany greckich wiosek i czerwone dachówki włoskich miasteczek. Podążając tropem tych skojarzeń, w żeglarskiej łazience umieścimy starannie dobrane dodatki w odcieniach szafiru, dodatkowo podkreślające niezwykły charakter pomieszczenia: szklane elementy, pasiaste, naturalne tkaniny, czy klasyczną armaturę.
W morską łazienkę idealnie wpisują się także bielone fronty mebli, lekko naznaczone upływem czasu, a także ciekawe bibeloty, nawiązujące do pokładu statku. Klamrą spinającą morskie akcenty w całość są zaś płytki ceramiczne, o deseniach inspirowanych nadmorsniebieskie dodatki w łazienceką estetyką.

W skład marynistycznej kolekcji płytek łazienkowych wchodzą ceramiczne pokrycia ścienne, gresowe pokrycia podłogowe oraz elementy dekoracyjne. Płytki łazienkowe stworzono w modnych, wielkich formatach 91x43,2 cm oraz 85x40,5 cm, które dodają wnętrzu klasy prawdziwego salonu kąpielowego. Stonowany, jasny rysunek płytek przywołuje na myśl wyrzeźbiony falami, piaszczysty brzeg plaży.
Faktury elementów dekoracyjnych symbolizują z kolei rytm spokojnej tafli morza lub lekko wzburzonego oceanu, choć równie dobrze można je przyrównać do kształtowanych wiatrem wydm. Powierzchnie te stanowią dekoracyjne tło dla prostych brył tradycyjnej, białej ceramiki łazienkowej. W taką estetykę świetnie wkomponuje się łagodnie zaokrąglona, wygodna wanna na niewielkim podwyższeniu.
Morskie inspiracje to przemyślana i modna alternatywa dla popularnej estetyki szkła i stali. Łazienka w stylu marynistycznym może sprawić, że słońce będzie świecić w naszym domu przez cały rok.

Oceń artykuł
3,43 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Ceramstic

Polecamy Ci również

Zobacz także