Łazienka w stylu klasycznym - ceramika sanitarna

Łazienka w stylu klasycznym - ceramika sanitarna

Przenosimy się w czasie! I od razu pierwsze kroki kierujemy do łazienki. To tam na nowo odkryjemy klasycystyczną estetykę i przypomnimy sobie o starożytnej definicji piękna. Kto jest sprawcą całego zamieszania? Villeroy & Boch i jego znana kolekcja ceramiki sanitarnej Amadea. Dzięki niej nie potrzeba maszyny czasu, by wędrować między epokami.

łazienka w stylu klasycznym

umywalka stojącaPiękno klasycystycznych kształtów
Kryształowe żyrandole, lustra w mosiężnych, rzeźbionych ramach, a nawet głębokie fotele wyściełane atłasem – wszystko to może pojawić się w salonie kąpielowym w stylu klasycznym. Czego nie może zabraknąć? Kolekcji Amadea Villeroy & Boch. Dzięki łagodnym, miękkim liniom i owalnym kształtom wprowadzą do każdej łazienki dyskretną elegancję. Swą siłę czerpią z przeszłości: zarówno ich prosta forma, jak i delikatne zdobienia nawiązują do estetyki klasycystycznej. Tutaj nie ma miejsca na asymetrię ani zaburzone proporcje. Liczy się umiar i harmonia, czyli piękno w tradycyjnym rozumieniu.

sedes i bidetCeramika sanitarna na miarę pałacowego wnętrza

Kolekcję łazienkową Amadea otwierają umywalki. Dostępne są trzy modele: meblowa
z szerokimi bokami, nablatowa oraz stojąca na wysokim, szykownym postumencie, który nie
musi przylegać do ściany! Dzięki temu wygląda jak grecki porządek architektoniczny,
przeniesiony do współczesnej łazienki. Wszystkie umywalki wykonane są z łatwego w utrzymaniu czystości, idealnie gładkiego szkliwa ceramicplus – bo sięgając w przeszłość, warto równocześnie korzystać z dobrodziejstw obecnych czasów! W serii Amadea znajdziemy również owalne miski ustępowe oraz bidety. Podwieszane lub stojące – do wyboru. Do salonu kąpielowego  inspirowanego klasycyzmem świetnie będzie pasował masywny i wyrazisty stojący WC kompakt ze spłuczką, do mniejszych łazienek – podwieszany model. Wszystkie elementy kolekcji dostępne są w trzech odcieniach bieli: White Alpin, Star White i Pergamon. Pięknie i bez ekstrawagancji.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Villeroy & Boch

Polecamy Ci również

Zobacz także