Łazienka w stylu industrialnym

Łazienkę w stylu industrialnym można stworzyć nie tylko w lofcie czy poddaszu, ale w domu lub mieszkaniu, jeżeli tylko odpowiednio dobierzemy wystrój.

Przemysłowy klimat w łazience pomogą nam stworzyć charakterystyczne dla tego stylu kolory
i materiały. Szarości, biele i jasne odcienie czerni umiejętnie zestawione sprawią, że w łazience zapanuje elegancka industrialna atmosfera. Do jej dekoracji idealnie pasują metale
i kamienie.Wykończenie ścian lub ich brak jest istotnym elementem wystroju łazienki w stylu industrialnym. Cegła jest pierwszą rzeczą, o której myślimy, gdy chcemy stworzyć industrialną łazienkę, ale można zdecydować się też na płytki imitujące kamień lub metaliczne wykończenie ścian.

Odsłonięte rury w połączeniu z metalem, stanowią jeden z ważniejszych akcentów aranżacji łazienki, dlatego im ich więcej tym lepiej. Uzupełnieniem tego niech będzie kamienna lub metalowa umywalka. Stare metalowe skrzynki, kosze lub apteczka można wykorzystać do przechowywania ręczników i akcesoriów łazienkowych. Aby nieco złagodzić ten surowy klimat proponujemy dodać jakiś charakterystyczny kolorowy dodatek dekoracyjny lub kwiaty zerwane z własnego ogródka czy balkonu.

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Łukasz Lamprycht

Zdjęcia: interiorholic.com

Polecamy Ci również

Zobacz także