Łazienka w stylu art deco

Łazienka w stylu art deco

łazienka w stylu art decoArt deco jako styl w architekturze, zwróciło uwagę na funkcjonalność mebli
i wnętrz, jednocześnie łącząc te cechy
z elegancją i kunsztem wykonania.

Era to kompletna seria wyposażenia łazienek, którą tworzą zarówno ceramika łazienkowa, meble łazienkowe, jak i stylowe dodatki. Eleganckie kształty, połączone z nowoczesnym wzornictwem pozwalają na aranżację nowoczesnego wnętrza łazienki, przesyconego atmosferą koncepcji designerskich z początku XX wieku. Geometryczne kształty, solidne meble i srebrne ramy luster idealnie oddają klimat art deco.

Umywalki powstały na planie prostokąta. Dookoła obszernej misy znajduje się szeroka półka, która pozwala  np. na odłożenie akcesoriów do golenia lub też mydła w ozdobnej, aluminiowej tubie. Umywalkę można zamontować np. z szafką podumywalkową, komodą lub chromowanym relingiem. Geometryczne formy można również odnaleźć w kształtach bidetów i misek ustępowych.
Wytworniejszym rozwiązaniem są masywne szafki z drzwiczkami, lub też szafki z odsłoniętymi półkami. Dla podkreślenia ich luksusowego charakteru, meble pokrywa się fornirem palisander lub też lakieruje na wysoki połysk w kolorze czarnym.
Szafki boczne pozwalają na zaprowadzenie porządku i posegregowanie wszystkich przyborów toaletowych i ręczników. Poza wiszącymi szafkami bocznymi w serii łazienkowej występuje również szeroka, dwudrzwiowa szafka na nogach, o wysokości 187 cm. Piękny i dostojny mebel, idealnie spisze się w przestronnej łazience.

ceramika łazienkowaumywalka nablatowa

stylowa łazienkaaranżacja łazienki

Zadbane osoby pamiętają o tym, iż piękno nie bierze się z niczego. Proste zabiegi kosmetyczne przed wyjściem pozwalają czuć się pewnie i świeżo przez cały dzień. Dlatego istotnym elementem serii ERA są duże lustra z ruchomymi skrzydłami i oświetleniem. Srebrne ramy dają poczucie solidności, jednocześnie nie przytłaczają i nie dominują.

Oceń artykuł
3,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Keramag/Sanitec Koło

Polecamy Ci również

Zobacz także