Łazienka w jasnej tonacji

0
Nowoczesna, jasna łazienka
Łazienka urządzona w jasnej tonacji i minimalistycznym stylu wygląda nowocześnie, a jednocześnie to bardzo ponadczasowa aranżacja.

W najmodniejszym obecnie wnętrzu dominują neutralne barwy – biel, beże i szarości. To delikatna, łagodna kolorystyka tworząca efekt spokoju i wyciszenia. Ponadczasowe, stonowane odcienie tworzą najlepsze tło dla prostych form i naturalnych materiałów.

Modna łazienka o nowoczesnym charakterze

Minimalizm jest trendem, na który teraz najczęściej zwracają uwagę designerzy. To także odzwierciedlenie stylu życia, w którym główną wartością jest potrzeba komfortu i relaksu.
W urządzonej w takiej konwencji łazience dobrze prezentuje się kamień, metal i drewno. Projektanci wnętrz sugerują matowe wykończenie powierzchni, jako najbardziej pasujące do idei naturalnej prostoty. To doskonałe tło do wyeksponowania armatury, której połyskujące powierzchnie i kształty sprawiają, że staje się ona elementem przyciągającym uwagę.
Modne w tym sezonie metale – chrom, stal, miedź czy aluminium – tworzą eleganckie efekty plastyczne w nowoczesnych wnętrzach. Połyskująca gładka powierzchnia baterii zestawiona z surową powierzchnią innych elementów wyposażenia nadaje im dodatkowego waloru estetycznego. Nowości w ofercie Ferro dają możliwości inwencji w stosowaniu ciekawych rozwiązań aranżacyjnych. Najważniejsza jest jednak funkcjonalność.

Bateria umywalkowa Algeo

Baterie powinny pasować do wystroju łazienki. Dobrze wybrać takie, które charakteryzują się elegancką formą.

Ferro
Nowoczesna łazienka w jasnej tonacji

Nowoczesny minimalizm nawiązuje do idei naturalnej prostoty.

Ferro
Bateria umywalkowa Dijon

Funkcjonalne baterie Dijon występują nie tylko wersji umywalkowej, ale również jako baterie bidetowe, natryskowe i wannowe.

Ferro
Bateria umywalkowa stojąca Algeo

Baterie Algeo mają finezyjną formę z ciekawym motywem klepsydry zastosowanym w korpusach oraz idealnie płaską powierzchnię uchwytu.

Ferro
Bateria umywalkowa stojąca Veneto VerdeLine

Wszystkie baterie z linii VerdeLine charakteryzują się rozwiązaniami, zapewniającymi bardzo wydajne i wygodne oszczędzanie wody.

Ferro
Bateria umywalkowa Veneto VerdeLine

Forma baterii Veneto idealnie pasuje do nowoczesnej, minimalistycznej łazienki.

Ferro

Oszczędny minimalizm, czyli armatura łazienkowa

Do biało-szarej łazienki, oszczędnej w kolorystyce pasować będą wszystkie typy baterii. Kierując się gustem i względami ekonomicznymi można wybrać takie, które najlepiej odpowiadają indywidualnym oczekiwaniom. Jeśli stawiamy na oszczędność wody i redukcję kosztów, najbardziej satysfakcjonujący efekt zapewnią produkty z ekologicznej rodziny VerdeLine. Są one wyposażone w innowacyjne komponenty: wydajną głowicę ceramiczną z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody oraz perlator pozwalający na łatwe usuwanie kamienia wapiennego. Gwarantują one ponadto zmniejszenie o ponad 50% ilości zużywanej wody. Geometryczna forma baterii umywalkowej i natryskowej Veneto VerdeLine komponuje się z kwadratowymi i prostokątnymi kształtami mebli i akcesoriów.  Z kolei zwolennicy ponadczasowej klasyki zainteresują się baterią Algeo o finezyjnej formie z ciekawym motywem klepsydry zastosowanym w korpusach oraz idealnie płaskiej powierzchni uchwytu. Funkcjonalność w dobrym tonie cechuje całą kolekcję Dijon – baterie umywalkowe, bidetowe, natryskowe i wannowe.

Dekoracje i dodatki w minimalistycznej łazience

Wyroby z drewna w minimalistycznej łazience mają cechy rękodzieła. Projektanci takich łazienek wprowadzają ten naturalny materiał dla podkreślenia autentycznego charakteru przedmiotów, stąd  nieobrobione blaty, fragmenty gałęzi i korzeni, wyeksponowany rysunek słojów. Niepowtarzalność naturalistycznych form, które tworzy drewno, kontrastuje ze sterylnością pomieszczenia. Ze względów praktycznych, najczęściej stosuje się je w meblach i oryginalnych dodatkach. Jego obecność w łazience jest przejawem świadomego designu, odzwierciedlającego naszą zależność zarówno od nowoczesnych technologii, jak i od świata przyrody.
W tej konwencji wystroju, akcenty kolorystyczne zarezerwowane są dla dodatków, przede wszystkim dla łazienkowych tekstyliów. Precyzja i porządek, nadrzędne zasady aranżacji zobowiązują do zastosowania wyłącznie takich detali, które zapewnią jednolity styl wnętrza. Kompleksowość oferty FERRO daje możliwość ich starannego doboru. Czy będą to akcesoria o zaokrąglonych brzegach z serii Novatorre Metalia, czy z prostymi krawędziami jak na przykład w serii Audrey, zależeć będzie od wybranego wzoru baterii i natrysku. Uniwersalne wzornictwo, które nigdy nie wyjdzie z mody i długotrwałe, wygodne użytkowanie zapewnią pełną satysfakcję z zakupu wyrobów jednego z liderów branży sanitarnej na polskim rynku.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Źródło: Ferro

Polecamy Ci również

Zobacz także