Łazienka w dawnym stylu

Łazienka w dawnym stylu

łazienka w dawnym styluŁazienka w stylu retro urzeka oryginalną ceramiką oraz stylizowanymi, drewnianymi meblami. Wyróżnia się elegancją i subtelnym klimatem. Idealnie będzie pasować do wnętrza przedwojennej kamienicy, ale sprawdzi się także w nowoczesnym budownictwie.    

Z dawnych lat
Aranżując współczesne wnętrza coraz częściej inspirujemy się przeszłością. Chętnie powracamy do czasów sprzed wojny i urządzamy mieszkania na wzór babcinych salonów, sypialni i łazienek. Targi staroci zyskują coraz to nowych zwolenników, a producenci mebli wprowadzają do swojej oferty produkty nawiązujące stylistką do dawnych szaf, komód, bibelotów, ale również ceramiki i baterii łazienkowych.  

aranżacja łazienki

Perfekcyjnie dopasowane
Białe ozdobne umywalki, wanny na nóżkach, biało-czarne kafle często ułożone w szachownicę, a wszystko inspirowane przedwojennymi klimatami – to charakterystyczne cechy stylu retro w łazience. Nie może w niej zabraknąć luster oprawionych w drewniane lub pozłacane ramy oraz mebli wykonanych ze szlachetnego drewna. Do stylu doskonale będzie pasować nie tylko czarno-biała glazura, ale także tapeta i stylizowana boazeria. Do ceramiki dopasuj oryginalne retro baterie. Zamiast podwieszanego sedesu możesz wybrać ten z górnopłukiem.

Zadbaj o każdy szczegół
Wnętrze to także dodatki. Nie może ich zabraknąć również w łazience. Nie bój się wstawić do niej drewnianego krzesła pokrytego materiałem. Będzie nie tylko funkcjonalnym elementem wystroju, ale również dobrze będzie się prezentować na tle białej glazury. Na ścianach zawieś małe obrazki, które będą tworzyły galerie rodzinnych pamiątek. Jeśli w łazience jest okno nie może w nim zabraknąć jedwabnych firan, ale również kwiatów. Świece i lampy to obowiązkowe wyposażenie każdego buduaru do kąpieli.

umywalka stojącaceramika sanitarna

Do małej łazienki wybierz dodatki
Ze względu na ozdobne meble i dodatki retro najlepiej sprawdza się na dużych powierzchniach. W małej łazience ciężko będzie wyeksponować wszystkie jego elementy i utrzymać przedwojenny charakter wnętrza. Małą łazienkę lepiej uzupełnić o charakterystyczne dodatki, aniżeli aranżować całe pomieszczenie w tym stylu.   
Można go z powodzeniem łączyć ze współczesnym, nowoczesnym stylem urządzania wnętrz. Jednak trzeba mieć sporo wyczucia, by poszczególne elementy pomimo różnych charakterów tworzyły jedną całość. Użycie stylizowanych dodatków powinno mieć swoje uzasadnienie, by wnętrze było harmonijne i spójne.  

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Magda Szaniawska

Zdjęcia: Villeroy&Boch

Polecamy Ci również

Zobacz także