Łazienka w bieli

Biały to kolor, który spotykamy w łazience najczęściej, chociażby w postaci białych urządzeń sanitarnych. Jako jeden z niewielu dobrze wygląda w połączeniu z pozostałymi barwami.

Biała łazienka często kojarzy się ze szpitalną sterylnością. Dla wielu osób jest zimna, wręcz ascetyczna. Jednak jasna łazienka to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy lubią zmiany. Niekiedy wystarczy wymienić część dodatków, aby stworzyć zupełnie nowe wnętrze. Jego charakter będzie zależeć w dużej mierze od dobranego koloru.Szalony bollywood
Zielone dodatki sprawią, że łazienka będzie wyglądać świeżo i wiosennie. Z kolei, jeśli dominować będą w niej niebieskie akcenty oraz biało-niebieskie pasy wnętrze zyska marynistyczny charakter. Całość dopełnij dodatkami niczym z marynarskiej kajuty. Obowiązkowe jest okrągłe lustro oprawione w drewnianą ramę oraz obrazy przedstawiające statki na morzu.
Soczysty i wyrazisty róż oraz fiolet przeniesie cię w świat bollywood. A jeśli zawiesisz pudrowo-różowe zasłony, rozłożysz dywanik w kwiaty i rozstawisz świece stworzysz romantyczne i kobiece wnętrze.  Czerń połączona z bielą stworzy w niej klimat rodem z czarno-białych fotografii. Czarno-białe wnętrza są eleganckie i nowoczesne.

Angielski szyk
Z bielą łazienkowych kafli znakomicie komponuje się drewno. Mogą to być zarówno meble, jak również część ściany wyłożona egzotycznymi gatunkami. Biała boazeria na ścianie, ręcznie rzeźbione meble oraz stylizowana ceramika nada łazience angielski, królewski charakter. Jeśli lubisz minimalistyczne, chłodne, a nawet futurystyczne wnętrza łazienkę z białymi kaflami możesz uzupełnić o stalowe dodatki. Jedna ze ścian może być wyłożona mozaiką wykonaną z polerowanej stali. By pomieszczenie nie wydawało się monotonne zawieś na ścianę duże lustra, które będą odbijać światło.

Zaaranżuj w dowolnym stylu
Jasne kolory sprawdzą się w małej łazience. Połyskująca glazura odbijająca światło optycznie powiększy pomieszczenie. Wybierając okrycie ścian nie musisz ograniczać się tylko i wyłącznie
do glazury. Równie dobrze ścianę możesz wyłożyć białą boazerią lub odporną na wilgoć tapetą.   

Kolor biały, jak również ecru są znakomitą bazą do tworzenia oryginalnych i ciekawych aranżacji.
W zależności od pory roku, nastroju oraz możliwości finansowych możemy dowolnie aranżować
i zmieniać swoje wnętrza.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Magda Szaniawska

Zdjęcia: Villeroy&Boch, housetohome.co.uk

Polecamy Ci również

Zobacz także