Łazienka w angielskim stylu

Albo go lubimy, albo nie. Jednych zachwyca wyrafinowaniem i elegancją. Są też tacy, którzy nie mogą się odnaleźć wśród dekoracji, bibelotów i wzorów. Mowa oczywiście o angielskim stylu urządzania wnętrz.

Jeżeli chcesz urządzić łazienkę prosto z Wysp zrezygnuj z płytek na ścianie na rzecz tapety. Zwróć uwagę na to, by była odporna na wilgoć. Te odporne na wilgoć to winylowe oraz z włókien szklanych pokryte warstwą epoksydową. Zamiast prysznica w twojej łazience powinna stanąć żeliwna wanna, w której będziesz relaksować się po dniu ciężkiej pracy. Na podłodze połóż drewno, które nada wnętrzu elegancji.

Urządzając łazienkę w angielskim stylu należy pomyśleć o stylizowanych meblach, a nawet o stylizowanej ceramice. Unikaj prostych i nowoczesnych form. Postaw na drewniane dekoracje. Na ścianę zawieś oprawione i wyszywane na kanwie obrazki. Charakter każdego wnętrza tworzą dodatki. Nie może ich również zabraknąć w angielskiej łazience. 

Romantyczne wnętrze  
Jeżeli wnętrze jest wystarczająco duże możesz wstawić do niego meble stylizowane na antyki. Krzesło, komoda, szafka pod umywalkę na tle pastelowych, jasnych kolorów stworzą w twojej łazience pełne uroku, ciepłe i romantyczne angielskie wnętrze. Jeżeli lustro nie stanowi integralnej części z szafką, która wisi nad umywalką to wkomponuj je w drewnianą ramę, która nawiązywać będzie wzorem i kolorem do pozostałych mebli.Angielski pokój kąpielowy
Jedną z charakterystycznych cech łazienek urządzanych w angielskim stylu jest wyraźne rozdzielenie powierzchni ścian na dwie części. Górna jest zwykle bogato zdobiona, dolna natomiast wykonana jest najczęściej z boazerii i ma jednolity kolor. Ścianę z sufitem może łączyć drewniany gzyms. Z kolei podłogę od ściany może oddzielać wysoka listwa przypodłogowa, która będzie wykończeniem staromodnej tapety lub boazerii.
Jeśli w łazience jest okno zasłoń je ręcznie haftowaną firaną lub rzymską roletą, która będzie pasować do wnętrza.Stylowa boazeria, tapety, bogactwo wzorów i kolorów. A wszystko przemyślane i urządzone z doskonałym wyczuciem stylu i smaku. Tak właśnie wygląda pokój kąpielowy w angielskim stylu.

Autorem projektu łazienek (zdjęcie nr. 3 i 4) jest arch. Krystyna Mikołajska.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Magda Szaniawska

Zdjęcia: DIVA, arch. Krystyna Mikołajska www.architektura-wnetrze.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także