Łazienka - nowoczesna czy ekologiczna?

Najmodniejsze style do łazienki: nowoczesny z mocnymi kolorami i ekologiczny
z drewnem. Pierwszy działa mobilizująco, drugi daje wytchnienie.

Nowoczesne kolory

Chłodna, nowoczesna i bardzo modna. W wersji ekskluzywnej z elementami glamour: dodatkami ze stali szlachetnej, wycinankami i szablonami na ścianach. Dla takiej łazienki obowiązuje klucz kolorystyczny: róż, fiolet, szarość i koniecznie czerń! Hitem są czarne, błyszczące szklane płytki na podłodze czy na części ścian.
Modne jest zestawianie materiałów matowych
z połyskliwymi: gresu z płytkami szkliwionymi, betonu z frontami szafek z lakierowanego MDF-u. Baterie tylko minimalistyczne, jak najprostsze formy geometryczne, mogą być z kantami lub nowoczesne, obłe, organiczne. Ceramika w stylu podobnym do baterii. Świetny efekt w łazience dają podwójne prostokątne umywalki.
Zamiast płytek można ułożyć modną mozaikę lub pomalować ściany specjalną wodoodporną farbą lateksową. Dodatkami najłatwiej podkreślić nowoczesny charakter łazienki. Polecamy dywaniki
i ręczniki w zdecydowanych barwach i jednorodne akcesoria łazienkowe w jednym kolorze, stylu
i z jednego tworzywa.

Naturalne eko

Jak najwięcej drewna i jasnych, ciepłych, naturalnych odcieni! Plusem ich zastosowania jest optyczne powiększenie przestrzeni. Sukces tkwi w zrównoważeniu materiałów: ceramiki (umywalka, wanna, kabina prysznicowa, muszla w.c., płytki na podłogę i ściany) oraz drewna (nie tylko podłoga, ale też meble, blaty, wykończenia,akcesoria). Niezbędne z praktycznego punktu widzenia są egzotyczne gatunki, odporne na działanie wilgoci.
Baterie w łazience eko nie powinny zwracać uwagi kształtem. Najlepsze są neutralne ewentualnie stylizowane na antyczne.
Ideałem są urządzenia sanitarne o organicznych formach i w złamanych odcieniach. Intensywne barwy i faktury odpornych na wilgoć egzotycznych gatunków drewna wymagają spokojnego towarzystwa gładkich, przygaszonych powierzchni ścian: matowych płytek z subtelnymi, dekorami.
Do kamienno-drewnianego wystroju pasują bambusowe dodatki, naturalne gąbki, drewniane szczotki, ceramiczne i drewniane pojemniki. Elementy z kolonialnym zacięciem: zestawienia z rozbielonymi, pastelowymi kolorami ręczników mile widziane.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Michalina Kaczmarkiewicz

Źródło: Polska The Times

Zdjęcia: imtex.org, postconsumers.com

Polecamy Ci również

Zobacz także