Łazienka dwuosobowa

Łazienka dwuosobowa

Dwoje w domu to niewiele. Jednak przed wyjściem do pracy, w trakcie porannego zamieszania, nawet dwie osoby mogą wciąż przeszkadzać - szczególnie w łazience. Tak być nie musi. Czas spędzony wspólnie w łazience zaaranżowanej w przemyślany sposób, może być niezwykle przyjemny.

Rano łazienka jest miejscem centralnym w całym domu, każdy bowiem chce z niej skorzystać. Wszystko jest w porządku, gdy domownicy zaczynają dzień o różnych porach, mogąc dzięki temu w spokoju dopełnić rytuału codziennej toalety. Tak jednak bywa rzadko. Częściej okazuje się, że rano łazienką trzeba się „podzielić”. Trudno uniknąć wtedy przepychanek o umywalkę, czy sprzeczek o rzeczy odłożone w pośpiechu nie na swoje miejsce. Są rozwiązania, dzięki którym można uniknąć takich sytuacji.

Dla niej i dla niego...
Łazienka, nawet mała, ale prywatna, to marzenie wielu osób, które na co dzień dzielą ją z partnerem. Jest to jednak rozwiązanie, na które nie każdy może sobie pozwolić. Dlatego warto zastosować pewne udogodnienia, dzięki którym łatwiej będzie z niej korzystać dwóm osobom w tym samym czasie.

Mycie się, golenie czy np. poranny makijaż, wszystko to robimy przy umywalce z wiszącym nad nią lustrem. Rano jest to miejsce najczęściej używane. Jeżeli więc korzystamy z jednej łazienki warto wyposażyć ją w dwie umywalki, dwie szafki podumywalkowe i dwa lustra. Podzielimy w ten sposób wspólną przestrzeń na strefę jej i jego. Takie rozwiązanie z pewnością zakończy poranne przepychanki. Ponadto owalne i prostokątne kształty ceramiki oraz nowoczesny design mebli łazienkowych świetnie wpiszą się w aranżację każdego wnętrza. Co jednak zrobić, kiedy nasza łazienka jest zbyt mała i brak w niej miejsca na dwie umywalki?

„Ciekawą propozycję znajdziemy w kolekcji Quattro marki KOŁO – jest nią jedna, elegancka, długa na 120 cm, umywalka z dwoma bateriami, przy której bez problemu zmieszczą się dwie osoby. W kolekcji znajdują się również szafki współgrające z ceramiką pod względem wymiaru oraz wzornictwa. Doskonałym wypełnieniem serii są bidet i miska ustępowa, dzięki którym całą łazienkę wyposażymy w ceramikę niezbędną zarówno dla niej, jak i dla niego” – mówi Krzysztof Brzeziński, Product Manager - Ceramika z Sanitec KOŁO.

ceramika łazienkowawanna narożna

Wspólny wieczór
Rankiem zależy nam na prywatności, spokoju i w pełni zorganizowanej przestrzeni. Jednak wieczorem, po dniu pełnym napięć często chcemy się zrelaksować wspólnie z partnerem. Świetnie nadają się do tego duże, narożne wanny. Jej przestronność oraz wyprofilowane odpowiednio wnętrze i siedzisko pozwalają na wygodne ułożenie się dwóch osób oraz kojącą kąpiel. A gdyby dodać jeszcze aromatyczne olejki i świece…
Na narożną wannę potrzebujemy dużo miejsca. Wstawienie jej do małej łazienki nie jest więc rozsądnym rozwiązaniem. W takim przypadku lepszy będzie ustawny model w tradycyjnym prostokątnym kształcie. Jest ona równie wygodna i obszerna wewnątrz jak wanny narożne, można ją natomiast dodatkowo w łatwy sposób wkomponować w każde wnętrze.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Sanitec Koło

Polecamy Ci również

Zobacz także