Łazienka dopasowana

Łazienka dopasowana

Łazienka dopasowana - zdjęcie 1Po ciężkim dniu, wielu z nas pragnie znaleźć się w miejscu, w którym nikt nie przeszkadza, gdzie można się odprężyć
i bezkarnie poleniuchować.

Jedni wybierają drzemkę na pluszowej kanapie, inni przy muzyce marzą o słońcu i plaży. Są też tacy, którzy całodzienne zmęczenie lubią "utopić" w kąpieli.

Taką możliwość stwarza współczesna łazienka, która z ciasnego kącika czystości przeobraża się w komfortowy pokój kąpielowy - wielofunkcyjną, ciekawie zaaranżowaną przestrzeń, służącą relaksowi i poprawie nastroju. Planując jej wystrój, warto przemycić kilka elementów charakterystycznych dla innego wnętrza, tworząc w ten sposób niepowtarzalną atmosferę, zgodną z zamiłowaniami właściciela.

Poniżej opis łazienki bardzo kobiecej, którą proponuje firma Deante. Prezentowana łazienka stylizowana jest na damskiej garderobie, stanowiąc być może jej kontynuację. Królują w niej formy otwarte, narażone na interakcję z innymi. Nie ma tu drzwi, szczelnej kabiny i tradycyjnego brodzika. Brak sztywnego podziału na przestrzeń suchą i mokrą. Jest za to poczucie nieskrępowanej, zindywidualizowanej przestrzeni, w której można oddać się ulubionym czynnościom.

Łazienka jedynie punktowo rozświetlona jest miękkim, nie drażniącym oczu światłem. Zaprojektowano ją w barwach mroku, bazując na pomnażających się w szlachetnych powierzchniach odcieniach czerni i granatu. Wchodzi się do niej jak w dżdżysty, pełen aromatu wieczór, towarzyszący premierze w teatrze czy eleganckiej kolacji. Na wieszaku czeka gotowa do założenia sukienka, niedaleko znajdują się buty, kosmetyki i biżuteria - wszystko to "na wyciągnięcie ręki". Wszystkie zabiegi przybliżające wyczekiwane wyjście - do wykonania na miejscu, od zaraz.

Atencja, jaką właścicielka wnętrza poświęca modzie, widoczna jest także w każdym jego detalu. Jedna ze ścian pokryta jest połyskującymi, imitującymi wężową skórkę płytkami - motyw dobrze znany z klasycznej wizytowej torebki czy pantofli. Ten sam wzór lakierowanej skóry pojawia się także na przybornikach kosmetycznych. Jak wiele innych szczegółów - na pierwszy rzut oka wydają się one być ledwie widoczne. Powoli jednak, gdy wzrok przyzwyczaja się do ciemności, można dostrzec ich fakturę oraz gustowne, srebrne wykończenie. Równocześnie, wyłaniają się inne ciekawe powierzchnie. Nawet przy tak skąpym oświetleniu, łatwo da się odróżnić blask lustra od matu drewnianej toaletki. Delikatne odbicia na posadzce - od gładzi granatowej ściany. Można zauważyć każdą kroplę, która styka się z minimalistyczną płytą brodzika. Jedynie o istnieniu szklanej ścianki, wyznaczającej umowną granicę kabiny natryskowej, można czasem zapomnieć.

Mimo przewrotnego charakteru, jaki cechuje to wnętrze, nie brakuje w nim elementu, który w każdej łazience znaleźć się musi - źródła wody. Zapewnia je pięknie odbijający przytłumione światło panel prysznicowy Jaguar Round. Dzięki specjalnej głowicy daje rozproszony strumień wody, przypominający krople czerwcowego deszczu. Wchodząc pod prysznic o każdej porze roku można przypomnieć sobie minione lato.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Deante

Polecamy Ci również

Zobacz także