Łazienka dla relaksu

Łazienka dla relaksu

Łazienka ma służyć odprężeniu. Przy jej urządzaniu warto zwrócić uwagę na kolor, światło i… detale.

aranżacja łazienki

Po pierwsze, kolor

Łazienka powinna być wnętrzem utrzymanym w monochromatycznej stylistyce, gdzie barwa światła harmonizuje z kolorem ścian. Kolory powszechnie znane ze swoich dobroczynnych właściwości to niebieski, zielony oraz różne odcienie beżowego i żółtego.

basen w domuKolor niebieski uspokaja, ma działanie wyciszające, jednak nie wszystkie osoby dobrze czują się
w tak chłodno urządzonych wnętrzach. Wtedy dobrym rozwiązaniem może okazać użycie koloru zielonego, który działa kojąco na nerwy, oraz żółty, uspokajający osoby z natury nadpobudliwe.

Po drugie, światło w łazience

Okno i bezpośredni dostęp do światła to naturalne panaceum na wszelkie dolegliwości - dzięki niemu możemy szybko i łatwo pozbyć zalegającej pary wodnej, panie przy naturalnym świetle wykonają nienaganny makijaż. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości, poszukajmy źródeł światła o barwie ciepłej, jak najbardziej zbliżonej do naturalnej.

Po trzecie – troska o szczegóły

Dobrze sprawdzają się ładnie ułożone ręczniki, szlafroki, w które chowamy się po długich kąpielach, aromatyczne świece ustawione przy wannie oraz olejki eteryczne (lawenda i rumianek to najlepszy wybór). Zadbajmy również o to, aby
w naszym prywatnym gabinecie wellness panował nienaganny porządek - tylko w pomieszczeniu,
w którym panuje ład można wypoczywać.

wnętrze łazienki

Hydroterapia dla par

Oprócz starannej aranżacji wnętrza naszego salonu kąpielowego, istotne jest, aby rozejrzeć się wśród producentów oferujących technologiczne nowinki, służące łazienkowym sesjom relaksacyjnym i wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Jeśli mamy łazienkę o małym metrażu będzie musiał wystarczyć nam panel prysznicowy z możliwością hydromasażu. Jeśli jednak mamy do dyspozycji całkiem spore pomieszczenie – najlepszą inwestycją będzie zakup wanny
z hydromasażem.

Jednym z najnowszych udogodnień są wanny z hydromasażem przeznaczone dla dwóch osób. Można więc relaksować się w towarzystwie - kapiący się mogą równocześnie korzystać z masażu, siedząc wygodnie naprzeciw siebie.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: twojabateria.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także