Łazienka dla dziecka - pomysły na aranżacje

kolorowe akcesoria dziecięce

Aranżowanie przestrzeni z myślą o najmłodszych mieszkańcach domu zawsze sprawia wiele przyjemności, bez różnicy czy jest to pokoik dla nowonarodzonego maluszka, czy przestrzeń dla starszaka.

Najprzyjemniejszą częścią projektowania takich wnętrz jest możliwości użycia całej palety radosnych i żywych barw, nie trzeba się ograniczać do jednego. Jeśli nic nie nakłada na nas ograniczeń to przyjemność z planowania dziecięcej przestrzeni jest ogromna.

kolorowe akcesoria dziecięce

Często zdarza się jednak, że łazienka, z której przecież korzystają wszyscy mieszkańcy domu, a więc także i maluchy, jest miejscem nie do końca przystosowanym do ich potrzeb. Oczywiście – inaczej musi być zaprojektowane pomieszczenie dla dorosłego mieszkańca, a inaczej dla malucha. Dlatego, jeśli oczywiście mamy taką możliwość, warto stworzyć łazienkę tylko na potrzeby naszego brzdąca. Jeśli nie – zadbajmy o maksymalne przystosowanie wspólnej toalety dla potrzeb wszystkich mieszkańców.

Aby uczynić to miejsce zdecydowanie bardziej atrakcyjnym dla malucha wystarczy kilka prostych zabiegów, takich jak dodanie żywych kolorów, łazienkowe akcesoria dla dzieci, kilka zabawek. Jeśli umywalka jest dla naszego dziecka zbyt wysoka kupmy specjalny stołeczek, na który może się bezpiecznie wspiąć, żeby jej dosięgnąć. Można też wydzielić konkretną strefę, gdzie nasz maluch będzie mógł trzymać swoje rzeczy.

kolorowa łazienka
pomysłowa zasłonka i dywaniki
projekt dziecięcej łazienki
stołeczek pod umywalkę
kolorowe motywy na ścianie łazienki
akcesoria dziecięce
pomysł na aranżację łazienki dla dziecka
łazienka dostosowana do potrzeb dziecka
przykładowy projekt łazienki
kolorowe ściany
Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Magdalena Kolwaga

Źródło: decoist.com

Polecamy Ci również

Zobacz także