Łazienka czarno-biała

Połączenie czerni z bielą stworzy w naszej łazience klimat rodem z czarno-białych fotografii. To sposób na tajemnicze, eleganckie i oryginalne wnętrze.

Przeciwieństwa się przyciągają

Biel symbolizuje czystość, niewinność i wieczność. Czerń – ciemność, tajemniczość i nicość. Dominująca w pomieszczeniu biel wygląda sterylnie, wręcz szpitalnie. Czerń natomiast sprawia ciężkie i przytłaczające wrażenie. Jeśli jednak zestawimy ze sobą te dwie barwy, uzyskamy inspirujący efekt – wzajemnego uzupełniania się i doskonałej harmonii. Wnętrze wyda się eleganckie, intrygujące i nowoczesne.Czarna ceramika
Zastosowanie w łazience czerni, wydaje się odważnym posunięciem. Przyzwyczajeni jesteśmy do pewnego standardu: biała wanna, biały sedes i biała umywalka. Czarna ceramika ciągle jeszcze budzi negatywne skojarzenia. Warto jednak zaryzykować, by uzyskać niebanalne, nowoczesne wnętrze.

Czarno-białe aranżacje
Czarny sedes, biała wanna, czarno-biała podłoga. Czarna wanna, czarny sedes, biała podłoga. Podłoga w szachownicę, czarna umywalka, czarno-białe meble. Biała ceramika, czarna podłoga i czarno-białe dodatki…

Decydując się na czarno-biały duet w łazience, mamy duże pole do popisu. Aranżujmy ją jednak w myśl zasady: Biel optycznie powiększa pomieszczenie, czerń natomiast sprawia, że wydaje się mniejsze niż w rzeczywistości.

Czarno-białe wnętrze może wydać się nieco monotonne. Świetnym sposobem na jego urozmaicenie może być wprowadzenie innych akcentów kolorystycznych. Duet ten ciekawie przypieczętują różne odcienie szarości. Korzystnie będzie prezentował się też w zestawieniu z cieplejszymi kolorami jak czerwienie czy żółcie.

Oceń artykuł
4,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Agnieszka Chmielińska

Zdjęcia: Ceramika Nowa Gala, HomePortfolio, Anderstil

Polecamy Ci również

Zobacz także