Kwiaty w łazience

Wilgotne powietrze w łazience to idealny klimat dla wielu doniczkowych roślin. Jeśli jest do tego widna i słoneczna stanie się rajem dla zielonych piękności.

Kwiaty w łazience - zdjęcie 1

Zaplanuj wcześniej
Większość kwiatów, które hodujemy w domu znakomicie czuje się w pomieszczeniach, w których jest stale wilgotno. Już na początkowym etapie aranżacji łazienki warto wyznaczyć w niej miejsce dla roślin. Mogą to być zarówno półki, jak i miejsce na podłodze. Jeśli wcześniej nie wygospodarowaliśmy odpowiedniej przestrzeni, doniczki z kwiatami możemy postawić chociażby na wannie czy obok umywalki.

Kwiaty w łazience będą pięknie rosły i czuły się dobrze, jeśli nie będą przeszkadzały domownikom. Przestawianie z kąta w kąt i ciągłe trącanie na pewno nie wpłynie korzystnie na ich wzrost.

Kwiaty w łazience - zdjęcie 2 Kwiaty w łazience - zdjęcie 3

Światło z żarówki
Wiadomo, że rośliny najlepiej czują się w naturalnym świetle, jednak brak okna nie musi oznaczać rezygnacji z ustawiania kwiatów. Rozwiązaniem może być zainstalowanie lamp, które zastępują światło słoneczne. Muszą być jednak włączone około 12 godzin na dobę. Dla roślin najlepsze będą lampy energooszczędne, metalohalogenkowe oraz rtęciowe. Trzeba je zamontować, tak, by promienie padały na nie od góry z odległości około 50 cm.  

Kwiaty w łazience - zdjęcie 4

Do wyboru
W łazience dobrze będą czuły się storczyki, paprocie, begonie, bromelie, bluszcz, draceny, krotony, fikusy, widliczki, zielistki.
Rośliny są nie tylko znakomitą ozdobą łazienki, ale również pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Zieleń odpręża i relaksuje.

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Magda Szaniawska

Zdjęcia: HomePortfolio

Polecamy Ci również

Zobacz także