Kosmetyki z wodą morską

Kosmetyki z wodą morską

Thalassoterapia (gr. terapia morzem) znana jest od wieków – zażywanie morskich kąpieli popularne było już w czasach starożytnych. Cudowne właściwości wody morskiej, takie jak pomoc w gojeniu się ran, wykorzystywane były przed stuleciami.

morzeIntryguje fakt, że o kosmosie i miejscach odległych o setki lat świetlnych nauka wie dziś więcej, niż o morzu, choć zajmuje ono ok. ¾ globu i jest – zdawałoby się – w zasięgu ręki. Pierwsze badania wody morskiej podjął francuski badacz i lekarz, Rene Quinton, dopiero w końcu wieku XIX i początkach XX. Opierał się na przemyśleniach ewolucjonistów, którzy dowiedli przeczuwanej już przez Demokryta z Abdery prawdy, że życie powstało w morzu i wszystkie stworzenia żywe stamtąd biorą swój początek. Quinton przebadał skład surowicy krwi człowieka i porównał go z mineralnym składem wody morskiej. Zapewne ucieszył go fakt, że substancje te są niemal identyczne: wprawdzie woda morska ma większe zasolenie, ale pierwiastki i proporcje, w jakich występują - są bliźniaczo podobne. Niezwykłe podobieństwo łączy też wodę morską i płyny owodniowe, czyli środowisko, w którym rozwija się dziecko w łonie matki.
To tłumaczy, dlaczego kosmetyki, zawierające wodę morską niosą ukojenie dla skóry.

Kosmetyki z wodą morską

Biomaris BASICS to linia kosmetyków podstawowych, o właściwościach ochronnych i nawilżających, do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej, delikatnej, alergicznej lub normalnej. Stanowi bezpieczną pielęgnację dla całej rodziny, polecaną przez dermatologów. Wysoka zawartość głębinowej wody morskiej przynosi efekt terapeutyczny.

BIOMARIS skin cream - krem ochronny do twarzy i ciała

To silnie natłuszczający krem idealny do skóry bardzo wysuszonej, wrażliwej oraz skłonnej do podrażnień. Wskazany do pielęgnacji przy atopowym zapaleniu skóry (AZS), łuszczycy w okresach przerwy w leczeniu interwałowym. Po zastosowaniu SKIN CREAM skóra zatrzymuje własną wilgotność. W przypadku skóry skłonnej do zanieczyszczeń krem jest idealny w połączeniu z BIOMARIS active cream. Zawiera głębinową wodę morską (28%) i eucerynę (37%). Kosmetyk może być używany do twarzy oraz całego ciała. Ze względu na działanie silnie natłuszczające należy nakładać bardzo cienką warstwę.

Oceń artykuł
4,83 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Biomaris

Zdjęcia: Piotr Balcerowski

Polecamy Ci również

Zobacz także