Konserwacja i utrzymanie czystości

Konserwacja i utrzymanie czystości

Konserwacja i utrzymanie czystości - zdjęcie 1

Łazienka jest pomieszczeniem, które wymaga wyjątkowej troski o czystość.
Oto kilka prostych wskazówek jak dbać
o niektóre elementy jej wyposażenia.

Jak utrzymać kabinę prysznicową
w czystości?

Najprostszym sposobem jest używanie wycieraczki do szyb. Niektórzy producenci dołączają ją gratis do kabin prysznicowych. Wytarcie powierzchni kabiny po kąpieli pozwala na długo zachować czystość i minimalizuje powstawanie osadów wapiennych na powierzchni kabin.
Większość producentów wyposaża szklane drzwi kabiny w specjalne powłoki odporne na zabrudzenia - właśnie w takie kabiny warto zainwestować. Na powierzchni kabiny drobne krople wody łatwo łączą się w większe i szybko spływają wraz z nieczystościami. Kabina dłużej pozostaje czysta, a powstające osady z kamienia usuwa się znacznie łatwiej niż w przypadku tradycyjnych powierzchni. Do pielęgnacji kabiny wystarcza wówczas delikatna ściereczka lub gąbka.

Jak czyścić i dezynfekować hydromasaże?
Wanny z hydromasażem zaopatrzone w system automatycznej dezynfekcji posiadają funkcję samooczyszczania się układu z nagromadzonych w czasie użytkowania wanny nieczystości. Wanny bez tej funkcji można z łatwością czyścić wykorzystując dostępne płyny do dezynfekcji hydromasaży i postępując ściśle według załączonej instrukcji użytkowania.

Jak chronić pisuary przed zapychaniem?
Aby uchronić pisuary przed zapchaniem najlepiej stosować metalowe sitka zabezpieczające. Stal nierdzewna zapewnia wieloletni okres użytkowania, a prosta konstrukcja ułatwia czyszczenie i montaż sitka w pisuarze.

Oceń artykuł
3,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Sanitec Koło

Polecamy Ci również

Zobacz także