Kabina hydromasażowo-parowa

Kabina hydromasażowo-parowa

Spośród wielu zalet kąpieli w wykorzystaniem pary wodnej, warto uwypuklić jej prozdrowotne działanie na nasze ciało. Kąpiel parowa to doskonały trening dla układu krążenia i płuc. Wnikająca wraz z oddechem do krwi gorąca wilgoć pobudza ponadto przysadkę mózgową zarządzającą wszystkimi gruczołami dokrewnymi ciała, więc reguluje poziom wydzielanych przez nie hormonów. W parze wodnej mijają dolegliwości powstałe na tle nerwicowym, takie jak bóle żołądka, bezsenność czy gwałtowne bicie serca.

Do niedawna kąpiel z wykorzystaniem pary dostępna była wyłącznie w salonach SPA. Szybkie tempo życia sprawiło jednak, że zaczęliśmy poszukiwać szybkiego i skutecznego sposobu na relaks, ale po męczącym dniu spędzonym w pracy najchętniej odprężalibyśmy się w zaciszu własnego domu. Te rosnące potrzeby społeczeństwa były natchnieniem dla producentów urządzeń do hydromasażu, m.in. firmy Sanplast S.A., która w portfolio posiada kabinę parowo-hydromasażową Space Line.

W powietrzu przesyconym wilgocią, gruczoły i naczynia krwionośne skóry funkcjonują bez zakłóceń, przez co staje się ona gładka i elastyczna. Leczniczy wpływ pary wodnej zwiększa się wielokrotnie, gdy osiąga temperatury wyższe niż ciepłota ciała. 10 minut spędzonych w gorącej parze zadziała jak najlepsza dieta odtruwająca. Spowoduje intensywne pocenie się, przez co wydalimy z organizmu zbędne toksyny. Taka kąpiel delikatnie nas pobudzi i jednocześnie zrelaksuje, powodując rozluźnienie napiętych mięśni ciała. W kabinie parowo-hydromasażowej istnieje możliwość wyrobu kąpieli parowej w zakresie od 38-50°C. Dwa punkty świetlne realizują zabiegi chromoterapii (leczenie kolorami, 3 programy) lub dają możliwość wyboru jednego z 8 kolorów.

kabina hydromasażowo-parowa

Prosta forma i minimalistyczny design detali serii Space Line znalazły swoje odzwierciedlenie w tym modelu. Doskonała estetyka i nowoczesna technologia wykonania zaowocowały idealnym rozwiązaniem w dziedzinie hydromasażu. Model kabiny parowo-hydromasażowej wyposażono w wielofunkcyjny aluminiowy panel z sześcioma wielopunktowymi dyszami, funkcję odkamieniania generatora pary i system masażu bocznego. Kabina wyposażona jest także w taboret, który zapewnia obranie wygodnej pozycji podczas kąpieli i wykonywanie zabiegów higienicznych. Wbudowany odtwarzacz MP3 daje możliwość kąpieli przy rytmach ulubionej muzyki. Wszystkie te elementy łączy prosty w obsłudze, intuicyjny panel sterujący.

Kabina hydromasażowo-parowa to coś więcej niż zwykły prysznic - to prywatny salon spa, sauna i osobisty masażysta w jednym. Z jej pomocą przeniesiemy się do świata relaksu, którego tam bardzo poszukujemy.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Sanplast

Polecamy Ci również

Zobacz także